Mluvčí Sparty: Jak Pergl nazval Lea, je pod úroveň slušnosti

Léonard Kweuke
Zdroj: Mediafax
Téma:

Tiskový mluvčí Sparty Praha Ondřej Kasík se v rozhovoru pro televizi Nova vyjádřil k nepříjemné situaci, která se udála na soustředění ve Španělsku a kvůli které byl ukončen přípravný duel Sparty se švýcarskou Bellinzonou.

Český fotbalista ve službách Bellinzony údajně rasisticky urážel letenského útočníka Leonarda Kweukeho.
 

„Tato událost je pro nás už minulost. Pokud Pavel Pergl tvrdí, že se žádných rasistických urážek směrem k Leovi nedopustil, tak si musí sáhnout do svého svědomí,“ řekl úvodem Ondřej Kasík a jasně tím dal najevo, že ze strany Sparty není jediná pochybnost, o tom, že by se nejednalo o rasismus.
 

„Naši hráči a členové realizačního týmu to slyšeli, my se k tomu ale nechceme vracet. Jak konkrétně Pergl nazval Lea, to rozebírat nechceme. Připadá nám to pod úroveň slušného člověka. Moc nás ale všechny mrzí, že Pavel Pergl místo toho, aby se omluvil Leovi, tak na nás ještě mediálně útočí,“ pokračoval Kasík, který i prozradil, že ukončení zápasu bylo rozhodnutím obou stran.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

„Zápas byl ukončen po dohodě vedení obou klubů. Na trávníku byla v tu chvíli nepřehledná situace, kromě hráčů tam byli i hráči realizačního týmu a je těžké říci, kdo přišel s nápadem ukončit zápas, ale finální řešení o ukončení utkání vzniklo dohodou zástupců z vedení obou týmů,“ dodal mluvčí.
 

Na otázku, zda tento incident nenaruší sparťanskou přípravu řekl jednoznačně: „Pro nás je to uzavřená záležitost. Pergl bude hrát druhou švýcarskou ligu a Sparta se bude připravovat na to, aby získala mistrovský titul a postoupila do evropských pohárů. Z toho, že by tento incident narušil průběh soustředění ve Španělsku strach nemáme. Dobrá nálada mezi hráči i v realizačním týmu nadále panuje. Naopak tato věc nás semknula a všichni hráči za Leem přišli a vyjádřili mu podporu. Je vidět, že týmový duch ve Spartě je velmi intenzivní.“

TV Nova/ jpz / Petr Suchoň TN.cz
 

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • České kluby v Evropské lize 2015/2016

   18:35 20:25
   20:25

   Carabao Cup – Finále 2020

   20:35

   Nova Cup – Cyklovýzva

   20:45

   Element (415)

   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   NHL Classic games: Buffalo Sabres - Washington Capitals

 • Nova Sport 2

  • NBA Classic Games: Boston Celtics - New York Knicks

   19:00 20:40
   20:40

   NBA - Nejlepší asistence 2015 - 2020

   21:10

   Kde poušť potkává oceán

   22:05

   World Darts Championship 2019

   02:05

   UFC Reloaded (29)

   09:00

   Premier League Darts 2019

Celý program