Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 22. 6. 2015
spoluhráči velká pecka

Messi a Ronaldo v jednom dresu. Nevěříte? Brzy to bude realita!

Cristiano Ronaldo a Lionel Messi
Zdroj: Twitter.com

Byla by to senzace. Lionel Messi a Cristiano Ronaldo v jednom týmu. To, co se ještě před nedávnem zdálo naprosto nemožní, získává pomalu, ale jistě reálné obrysy. Oba dva hvězdní fotbalisté mají už brzy střílet góly za jeden tým.

Známe to například ze zámořské hokejové NHL. Jednou za sezónu se sejdou vybraní hráči Východní a Západní konference, aby poměřili síly v tzv. All Star Game. A něco podobného se teď chystá i ve fotbale.

 

Jistá marketingová společnost si totiž vážně pohrává s myšlenkou založit tradici utkání Severu proti Jihu. Po trávníku by se v takovém případě proháněly největší hvězdy z celého světa. Severní výběr by zastupovala anglická Premier League či německá Bundesliga, jižany by reprezentovali fotbalisté hrající ve Španělsku, Francii nebo Itálii.

 

Vize je taková, že fotbalisty by do obou celků vybírali fanoušci prostřednictvím internetového hlasování. Jeden klub by ale mohl dodat maximálně tři borce.

 

Španělský sportovní deník El Mundo Deportivo si dokonce už troufl sestavit základní jedenáctky Severu i Jihu. V jednom dresu by se tak sešli právě i Cristiano Ronaldo s Lionelem Messim. Kromě nich by barvy jižního výběru mohl hájit třeba gólman Buffon, obránce Alves, středopolař Pirlo a portugalsko-argentinské duo by v útoku doplnil pařížský Ibrahimovič.

 

Budou hrát Messi a Ronaldo v jednom týmu? Byla by to bomba! Ve svých klubech totiž září. Více ZDE!

 

Z lavičky by měl Jižany na povel Carlo Ancelotti, jehož protějškem by nebyl nikdo jiný než José Mourinho. Chelsea by kromě něj reprezentovali Terry, Ivanovič a Hazard. Obranu by vyztužili Alaba a Hummels, o branky by se starali Robben a Agüero.

 

Hvězdné obsazení by nepochybně zajistilo prodej televizních práv do všech koutů světa. Projektu už schází v zásadě jen posvěcení od UEFA. To by ale prý nemusel být problém.


Sestavy podle El Mundo Deportivo
Sever: Neuer - Alaba, Hummels, Terry, Ivanovič - Hazard, Carrick, Cazorla, Robben - Alexis Sanchez, Agüero; trenér: Mourinho

 

Jih: Buffon - Marcelo, Chiellini, Silva, Dani Alves - Modrič, Pirlo, Pogba - Ronaldo, Ibrahimovič, Messi; trenér: Ancelotti

TN.cz