STAČILA CHVILKA

Messi a Pedro během 2 minut odvrátili čtvrtou porážku Barcelony v řadě

Lionel Messi slaví gól se spoluhráčem Danielem Alvesem
Zdroj: isifa.com

Fotbalisté Barcelony odvrátili čtvrtou porážku za sebou a po výhře 2:1 nad Bilbaem se v tabulce španělské ligy posunuli na druhé místo. Na vedoucí Atlético ztrácejí čtyři body, třetí Real však má zápas k dobru.

Tři porážky za sebou, to se Barceloně naposledy přihodilo v roce 2003. Katalánský tým nejprve vypadl s Atléticem Madrid ze čtvrtfinále Ligy mistrů, pak prohrál v lize v Granadě a neuspěl ani ve středečním finále poháru s Realem.

A když dal po řadě nevyužitých barcelonských šancí v 50. minutě gól Aduriz a Bilbao šlo na Nou Campu do vedení, vypadalo to se svěřenci trenéra Gerarda Martina ještě hůř. Zachránci katalánského týmu se ale stali Pedro a Messi, kteří během dvou minut otočili skóre.

Messi v 74. minutě rozhodl o tříbodovém zisku přesnou střelou z přímého kopu těsně za velkým vápnem. Na kontě má 26 ligových gólů v sezoně, vedoucí muž tabulky střelců Cristiano Ronaldo z Realu dal o dva více.