Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Löw zůstává trenérem německé reprezentace

Témata:

Trenér Joachim Löw povede německou fotbalovou reprezentaci i v dalším dvouletém cyklu, který vyvrcholí evropských šampionátem v Polsku a Ukrajině.

Vedení svazu svolalo na dnešek tiskovou konferenci, na které má podle německých médií oznámit prodloužení smlouvy jak s Löwem, tak manažerem Oliverem Bierhoffem. "Můj tým a já jsme velmi šťastní, že můžeme pokračovat v naší práci. Hledíme dopředu k dalším úspěchům," prohlásil Löw na tiskové konferenci. "Náš tým má vynikající sportovní perspektivy a po úspěšném turnaji v Jižní Africe je pro nás příprava na mistrovství Evropy velká výzva," dodal Löw.
 

O tom, že Löw se na nových podmínkách kontraktu se svazem dohodne, už spekulovala média těsně před skončením mistrovství světa, na kterém Němci vybojovali bronzové medaile.
 

Dojednávaly se především finanční podmínky, které by měly být pro padesátiletého kouče lukrativnější než doposud. Prezident DFB Theo Zwanziger byl ze vzájemné dohody také nadšený. "Jsem moc rád, že jsme byli schopni najít důležitou schodu v personálních otázkách u reprezentace tak rychle. Vývoj německého fotbalu je od roku 2004 velmi pozitivní a rukopis trenéra reprezentace je v něm nesmírně důležitý a patrný. Proto bylo vždy mým cílem udržet Joachima Löwa," řekl Zwanziger.
 

Löw je na německé lavičce od roku 2004. V roce 2006 byl jako asistent Jürgena Klinsmanna u zisku bronzových medailí na předchozím světovém šampionátu v Německu, o dva roky později s národním týmem už jako hlavní trenér skončil druhý na mistrovství Evropy.

tn.cz / ČTK

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:30 02:05

   Major League Soccer Highlights (19)

   02:05

   Fotbal: FC Cincinnati - D.C. United

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Fotbal: FC Cincinnati - D.C. United

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Frozen Waterfalls - Ice - Kayaking

 • Nova Sport 2

  • 01:50 03:45

   UFC Fight Night: de Randamie vs. Ladd

   09:00

   FIVB Beach Volleyball – Gstaad

   10:45

   World of Freesport Special: Best of Climbing

   11:15

   Golden Fly Series - Golden Roof Challenge

   11:45

   Off-road Maraton (4)

   12:10

   Rychlá kola (7)

Celý Program