Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Krutá ironie: Fotbalista slavil velké vítězství, na tribuně mu zatím zemřel otec

Témata:

Fotbalisté Kilmarnocku vyhráli Skotský ligový pohár, když ve finále porazili Celtic Glasgow 1:0, radovat se tak mohl také český obránce Zdeněk Kroča. Moc důvodů k radosti ale neměl záložník Liam Kelly, jehož otec na tribuně dostal infarkt a později zemřel.

 

Kilmarnock vyhrál trofej poprvé v historii, pro Kellyho však sobotní noc radostná nebyla. Přímo na tribuně totiž dostal jeho otec Jack infarkt a později v nemocnici zemřel. O neštěstí věděl jen Liam a trenér, ostatní hráči se o něm dozvěděli až později.
 
Zatímco Kellyho spoluhráči oslavovali po závěrečném hvizdu senzační vítězství, tak fotbalista spěchal za svým devětapadesátiletým otcem do nemocnice. Ten navzdory okamžitému zásahu lékařů krátce po zápase zemřel.
 
Kelly si tragickou zprávu ale nechal pro sebe, aby si jeho spoluhráči mohl užít přebírání trofeje. Svěřil se jim až později a řada z nich se prý rozplakala.
 
Vedení klubu vydalo na stránkách smuteční oznámení: "Všichni v klubu FC Kilmarnock chceme vyjádřit co nejhlubší soustrast Liamovi, jeho matce Sandře, bratrům Jonovi a Martinemu a celé jeho rodině. Liam v sobotu dosáhl největšího úspěchu své dosavadní kariéry a může ho těšit, že se jeho otec na té radostné události podílel. Celý život Liama podporoval a může odpočívat s klidným svědomím, že má syna nejen skvělého fotbalistu, ale také báječného a oblíbeného mladého muže. Naše myšlenky a modlitby jsou v těchto těžkých chvílích s Liamem a jeho rodinou," stojí v prohlášení klubu.

 

Mediafax

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 08:55 09:00

   Sportovní noviny

   09:00

   Moto GP - VC Aragonie (trénink Moto3)

   09:55

   Moto GP - VC Aragonie (trénink Moto GP)

   10:55

   Moto GP - VC Aragonie (trénink Moto2)

   11:45

   Filip Řeháček – MS Moto 3 Aragonie

   12:00

   FIA CEZ - závody na okruzích (4)

 • Nova Sport 2

  • 08:00 10:00

   FIVB Předolympijský kvalifikační turnaj - Čína

   10:00

   Fotbal: Racing Strasbourg - FC Nantes

   11:40

   UFC Unleashed (8)

   12:30

   Kart Grand Prix Le Mans

   13:00

   PSV Eindhoven - Sporting CP

   14:40

   MAXI TIP Poker Tour (17)

Celý Program