Kouč Uhrin starší povede fotbalisty Slovanu Bratislava

Téma:

Dušan Uhrin starší se podle očekávání stal novým trenérem Slovanu Bratislava. Kouč, který s českou reprezentací získal na EURO 1996 stříbro, střídá Ladislava Pecka.

O možném slovenském angažmá úspěšného trenéra jsme vás informovali již v pondělí. Více ZDE.


Nyní už je vše dojednáno a lidově řečeno je ruka v rukávu. "Vedení klubu si Uhrina hodně slibuje hlavně kvůli jeho neocenitelným zkušenostem," řekl Dušan Tittel, generální manažer Slovanu Bratislava, serveru idnes.


Slovan letos získal mistrovský titul a vysoké ambice bude mít s českým trenérem na lavičce i v následující sezoně. Kontrakt ale zatím není vyladěn do všech detailů. "Detaily smlouvy ještě budeme řešit. Každopádně chceme, aby v klubu působil tuto sezonu. K mužstvu se připojí v úterý odpoledne," doplnil Tittel.


Šestašedesátiletý Dušan Uhrin starší, přivedl reprezentační tým České republiky v roce 1996 ke stříbrným medailím na mistrovství Evropy v Anglii. V Čechách kromě národního týmu působil také v Chebu, Bohemians, Spartě a krátce v Teplicích. Značnou část své trenérské kariéry strávil v cizině v Alžírsku, v Saúdské Arábii, Izraeli a Švédsku. Naposledy trénoval gruzínský celek Dinamo Tbilisi, s nímž získal mistrovský titul.


Uhrin se loni v létě se vrátil do České republiky z Gruzie a na podzim byl poradcem trenéra FK Bohemians Praha Luboše Urbana. Letos v létě byl připraven přijmout funkci dočasného reprezentačního trenéra na přátelské utkání s Maltou na základě jednomyslného návrhu expertní komise. Výkonný výbor Českomoravského fotbalového svazu se však nečekaně rozhodl pro Františka Straku.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL Classic games: Minnesota North Stars - Pittsburgh Penguins První triumf Jaromíra Jágra ve Stanely Cupu (25.5.1991)

   18:05 20:15
   20:15

   Silk Way Rally

   20:45

   Fotbal: DFB - Pokal Highlights (6)

   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   NHL: Anaheim Ducks - Winnipeg Jets

   22:45

   NHL - TOP momenty sezony

 • Nova Sport 2

  • UFC Reloaded (40)

   17:55 18:35
   18:35

   NBA - Vychytralé akce

   19:00

   NBA Classic Games: Seattle SuperSonics - Houston Rockets

   21:10

   UFC Reloaded (41)

   22:00

   Fotbal: DFB - Pokal Highlights (6)

   22:15

   CZECH Classic Open 2020

Celý program