Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Kouč Olomouce Uličný: Poprvé v životě jsem něco vyhrál

Petr Uličný
Zdroj: Mediafax
Témata:

Trenér Sigmy Olomouc Petr Uličný byl velmi šťastný, že ve středu v Plzni jeho tým získal Pohár České pošty, když ve finále porazil Spartu Praha 1:0. Potvrdil však, že po skončení sezony pověsí svou trenérskou kariéru na hřebík.

"Jsem nesmírně šťastný, v krátké době tady v Plzni už podruhé," řekl Petr Uličný s narážkou na to, že na jaře v Plzni nečekaně Sigma v ligovém utkání zvítězila 4:0.
 

"V noci se mi zdálo, že pohár vyhrajeme, teď prožívám velmi krásné pocity. Tohle nikdo nečekal. Naším jasným cílem byla záchrana v lize. Pro mě osobně je to veliký úspěch, do svých dvaašedesáti jsem nic nevyhrál. Uhrál jsem sice s Brnem nebo Sigmou třetí místo v lize, ale tohle je největší úspěch, je to prostě trofej. Evropskou ligu nám určitě nezatrhnou kvůli tomu, že nám před začátkem soutěže odečetli devět bodů za trest. To mi nemůžou udělat! Už to mám s těmi papaláši dohodnuté," smál se Petr Uličný. Dvaašedesátiletý kouč přišel na tiskovou konferenci se dvěmi medailemi na krku, někdo mu cestou pověsil ještě jednu.
 

Uličný koučoval celé utkání v Doosan Areně s velkým zaujetím, vůbec neseděl na lavičce, ale celých 90 minut prostál u postranní čáry, vydával pokyny, gestikuloval a burcoval svůj tým. "Zápas to byl velmi dobrý, náš tým ho perfektně zvládl, zvítězil zaslouženě, užíváme si to. I když mám přes 60 roků, tak nemůžu sedět někde v koutě, koučuju způsobem, jakým to dělám celý život," konstatoval Uličný.
 

Současný trenér Sigmy, známý pod přezdívkami "John" a "Ulička", převzal olomoucký celek tak trochu shodou okolností o zimní přestávce, když vedení klubu nenašlo vhodnou náhradu za odvolaného Zdeňka Psotku a Jablonec odmítl uvolnit Františka Komňackého. "Já tomu neříkám angažmá, ale mise. Mise na záchranu ligy, už jsem byl vlastně v důchodu. Tenhle úspěch mě však neodvrátí od rozhodnutí ukončit trenérskou kariéru. Teď přišla sice třešinka na dortu, ale tohle je pro mladší trenéry, už ne pro mě. Už jsme to v klubu probrali. Moje manželka potřebuje, abych ještě chvíli žil," řekl s úsměvem Petr Uličný.

Mediafax

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:05 09:50

   Moto GP - VC Aragonie (kvalifikace Moto3)

   09:50

   Moto GP - VC Aragonie (kvalifikace Moto GP)

   11:05

   Moto GP - VC Aragonie (závod Moto3)

   12:15

   KITE LIFE (5)

   12:30

   Filip Řeháček – MS Moto 3 Aragonie

   12:45

   Moto GP - VC Aragonie (závod Moto GP)

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Fotbal: New England Revolution - Real Salt Lake

   10:45

   Sestřih Evropské ligy UEFA (1)

   11:15

   Cyklomagazín (4)

   11:25

   Běhej Lesy – Boletice

   11:40

   FIVB Předolympijský kvalifikační turnaj - Čína

   13:25

   Házená: SC Magdeburg - Rhein-Neckar Löwen

Celý Program