Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 2. 1. 2015
to zní dobře

Konečně, Kalas se vrátí do Anglie! Bude hrát vedle legendy

Tomáš Kalas a Jonathan Woodgate
Zdroj: isifa.com
Tomáš Kalas a Jonathan Woodgate

Obránce Tomáš Kalas má namířeno do Middlesbrough. Čtvrtý tým druhé anglické ligy podle webu gazettelive.co.uk spěje k dohodě s Chelsea o půlročním hostování jednadvacetiletého českého fotbalisty.

Přes víkend má být transfer hotov a Kalas by se k novému týmu měl připojit v pondělí.
 

Reprezentant do 21 let strávil podzim v bundesligovém Kolíně nad Rýnem, kde však nedostal šanci, a tak bylo hostování předčasně ukončeno. Spekulovalo se, že o Kalase má zájem Queens Park Rangers bojující o záchranu v Premier League, nakonec však míří do druhé nejvyšší soutěže, kde naopak bude bojovat o postup.


V Middlesbrough povede Kalase jako trenér bývalý stoper Realu Madrid Aitor Karanka, který dříve dělal v "Bílém baletu" asistenta trenérovi Chelsea Josému Mourinhovi. V Middlesbrough už z Chelsea hostují brankář Jamal Blackman, útočník Patrick Bamford a obránce Kenneth Omeruo, kterého si však londýnský celek zřejmě stáhne zpět. Kalas by mohl vytvořit stoperskou dvojici s bývalým anglickým reprezentantem Jonathanem Woodgatem, který dělá týmu kapitána.


Šanci na pravidelné vytížení dává Kalasovi i fakt, že Middlesbrough kvůli zranění postrádá dvojici stoperů Damiá Abella a Ryan Fredericks. Pravý bek Emilo Insue bude reprezentovat Rovníkovou Guineu na africkém šampionátu.

ram, čtk TN.cz