V dresu Los Angeles Galaxy nastoupil poprvé známý irský útočník Robbie Keane a hned gólem pomohl svému týmu k výhře 2:0 nad San Jose.

Jednatřicetiletý střelec skóroval po centru anglického záložníka Davida Beckhama, když obešel gólmana a poslal míč do sítě.

"Nemohlo to být lepší," zářil po zápase bývalý hráč Tottenhamu Hotspur. "Jsem samozřejmě rád, že jsem dal hned v prvním zápase gól, ale důležitější jsou tři body za vítězství pro mužstvo," dodal Keane.

Ten nastoupil k zápasu po jediném tréninku s týmem Galaxy, ale perfektně zapadl mezi dvojici hvězd Davida Beckhama a kapitána Landona Donovana.

"Věděl jsem, že to bude šlapat. Přesně jsem odhadl, kam mám přihrát míč. Robbie je hráč, který ví, kam má běžet a když jste naladění na stejné vlně, máte velkou šanci na úspěch," poznamenal Beckham.

V 72. minutě irského útočníka trenér domácich Bruce Arena vystřídal a Keane si mohl vychutnat "standing ovation" od sedmadvaceti tisíc diváků na stadionu. "Jsme z Robbieho nadšení. Odehrál vynikajících sedmdesát minut, ale myslím, že je v něm ještě víc," dodal kouč LA Galaxy Bruce Arena.