Milánské derby vyhrál Inter. Nedvěd trefoval tyče. VIDEO

Inter vede tabulku už o devět bodů. Čeští fotbalisté Pavel Nedvěd a Zdeněk Grygera odehráli celý zápas při remíze svého Juventusu se Sampdorií Janov 1:1.

Nejsledovanější zápas nedělního programu 24. kola Serie A - milánské derby - vyhrál Inter těsně 2:1. Svěřenci portugalského trenéra Mourinha už do přestávky získali dvoubrankové vedení, když nejprve po půlhodině rukou usměrnil míč do sítě Brazilec Adriano a následně náskok Interu zvýraznil ve 43. minutě Stankovič.

AC Milán, v jehož základní sestavě nastoupil i český reprezentant Marek Jankulovski, se ale nevzdal a po přestávce snížil. O gól se postaral tentokrát Brazilec v červenočerném dresu AC - Pato. S přibývajícím se koncem se AC Milán zoufale tlačil za vyrovnáním, ale gólman Interu Cesar zářil a už neinkasoval. Poraženým k úspěchu nepomohl ani anglický záložník David Beckham, který strávil na hřišti v dresu AC Milán necelou hodinu.

Stará dáma se zasekla

Znovuzrozený Juventus touží po zisku italského titulu, z posledních čtyřech zápasů ale vyhrál pouze jednou, a to navíc na půdě soupeře. V rámci 24. kola Serie A Stará dáma opět selhala před vlastními fanoušky a pouze remizovala se Sampdorií Janov.

Sobotní výsledky Serie A najdete ZDE.

Hosty poslal už v 10. minutě do vedení Pazzini a Juventus od té chvíle musel bojovat se zahuštěnou obranou soupeře. Bývalý reprezentační kapitán Pavel Nedvěd byl při této snaze ale až příliš zarputilý a viděl žlutou kartu. Spolu s krajanem Zdeňkem Grygerou odehrál celý zápas a v 62. minutě byl svědkem Amauriho vyrovnání na konečných 1:1.

Na nejdůležitější okamžiky zápasu se můžete podívat na videu:

Zatímco Grygera podle serveru goal.com dostal nejnižší hodnocení ze všech hráčů Juventusu, protože se mu příliš nevedlo směrem dopředu, ani dozadu, nestrárnoucí Nedvěd zářil. Lepší hodnocení obdržel jen jediný střelec Staré dámy Amauri. Nedvěd měl v zápase velkou porci smůly, dvě jeho střely orazítkovaly brankovou konstrukci, další nadějný pokus zlikvidoval hostující gólman.

Mutu spasil Fiorentinu, diváci se bouřili

Hrdinou dne je ale beze sporu rumunský reprezentant Adrian Mutu. Útočník Fiorentiny totiž dokázal sám smazat náskok domácího Janova čistým hattrickem ve druhém poločase. Domácí totiž vedli díky trefám Motty, Palladina a Milita z penalty v 56. minutě už 3:0. Poté ale úřadoval jen Mutu, který nejprve v 60. minutě snížil z pokutového kopu, další trefu přidal v 80. minutě. Na samém konci zápas pak zkompletoval hattrick, rozhodl o dělbě bodů a udržel svůj celek na čtvrtém místě tabulky právě před dnešním soupeřem.

Konec zápasu ale hrubě narušili fanoušci domácího Janova. Ti neunesli ztrátu nadějného výsledku a trnem v oku se jim stal i hlavní rozhodčí, který v 31. minutě vyloučil po druhé žluté kartě Biavu. Po závěrečném hvizdu pak podle zpráv serveru goal.com nepřátelská atmosféra přerostla v boj fotbalistů Fiorentiny o vlastní zdraví. Takzvaní domácí fandové je totiž zasypali mincemi i dalšími nebezpečnými předměty a jen zázrakem nebyl nikdo zraněn. Problémy měl i kouč Fialek Cesare Prandelli, který se ani nemohl dostat na pozápasovou tiskovou konferenci.

Atalanta rozstřílela AS Řím

Bergamo opět potvrdilo, že je doma velmi nebezpečným celkem. Na vlastní kůži se o tom přesvědčili fotbalisté z "věčného města". Ambiciózní AS Řím odjížděl ze hřiště Atalanty s trojbrankovým přídělem a navíc červenou kartou pro Perottu.

Od 20:00 je na programu nejočekávanější duel 24. kola Serie A - městské derby Interu a AC Milán.

Italská fotbalová liga, nedělní výsledky 24. kola:

Inter Milán - AC Milán 2:1 (2:0)

Branky: 29. Adriano, 43. Stankovič - 71. Pato.
Český fotbalista Marek Jankulovski nastoupil v základní sestavě AC Milán a odehrál celý zápas.

Atalanta - AS Řím 3:0 (0:0)
Branky: 52. Capelli, 56. a 59. Doni. ČK: 90. Perotta (Řím)

Cagliari - Lecce 2:0 (0:0)
Branky: 49. Fini, 90. Matri.

FC Janov - Fiorentina 3:3 (2:0)
Branky: 12. Motta, 38. Palladino, 56. Milito (z pen.) - 60. (z pen.), 80. a 90. Mutu. ČK: Biava (Janov)
Český hráč Fiorentiny Ondřej Mazuch se nevešel ani na lavičku náhradníků.

Chievo - Catania 1:1 (0:1)
Branka: 90. Goluzzi - 11. Ledesma (zpen.)

Juventus - Sampdoria 1:1 (0:1)

Branky: 62. Amauri - 10. Pazzini
Čeští fotbalisté Zdeněk Grygera a Pavel Nedvěd nastoupili v základní sestavě a odehráli celé utkání. Nedvěd v 48. miutě obdržel žlutou kartu.

Reggina - Palermo 0:0

Siena - Udinese 1:1 (0:0)

Branka: 50. Maccarone - 72. Di Natale.
Český fotbalista ve službách Sieny Lukáš Jarolím proseděl celý zápas na lavičce náhradníků.