Jiráčkův Wolfsburg doma prohrál s Hoffenheimem, Leverkusen s Kadlecem zvítězil v Kolíně

V sobotních zápasech 23. kola německé bundesligy Wolfsburg s Petrem Jiráčkem v sestavě před domácími diváky prohrál s Hoffenheimem 1:2. Bayer Leverkusen, v jehož sestavě odehrál celé utkání český reprezentant Michal Kadlec, zvítězil v Kolíně nad Rýnem 2:0.

Wolfsburg v minulém kole dostal na Schalke čtyři branky a odjel s debaklem. Toto zaváhání měl napravit v domácím utkání s Hoffenheimem, ale nestalo se tak. Hosty dostal už ve 2. minutě do vedení Firmino, v 70. minutě ale domácí z penalty srovnali. Jenže hosté znovu udeřili šest minut před koncem, kdy tři body vystřelil Schipplock. Petr Jiráček byl střídán vzápětí.

Mnohem lépe si vedl Bayer Leverkusen. Ten díky dvěma gólům Bendera vyhrál v Kolíně nadr Rýnem. Celé utkání odehrál český reprezentant Michal Kadlec.

Hertha Berlín s Romanem Hubníkem v sestavě nestačila na Augsburg a podehla mu 0:3. U debaklu Kaiserslauternu pak byl i český obránce Jan Šimůnek. Ten nedokázal zabránit útočné smršti Mainzu a jeho tým si odvezl prohru 0:4. Stuttgart na domácí půdě jasně porazil Freiburg 4:1.

Německá fotbalová liga, 23. kolo - sobotní výsledky:

Kolín nad Rýnem - Bayer Leverkusen 0:2 (0:1)
Branky: 16. a 50. Bender.
Český obránce hostů Michal Kadlec odehrál celé utkání.

VfB Stuttgart - Freiburg 4:1 (2:1)
Branky: 12. a 82. Harnik, 21. Okazaki, 63. Boulahrouz - 27. Diagne.
Český obránce hostů Pavel Krmaš do utkání pro zranění nenastoupil.

Augsburg - Hertha Berlín 3:0 (0:0)
Branky: 61. a 63. Oehrl, 90.+1 Ndjeng.
Český záložník domácích Jan Morávek do zápasu pro zranění nezasáhl. Naopak celé utkání odehrál na opačné straně obránce Roman Hubník.

Mainz - 1. FC Kaiserslautern 4:0 (3:0)
Branky: 2. Zidan, 17. Szalai, 30. Müller, 74. Choupo Moting.
Český obránce domácích Zdeněk Pospěch do utkání pro zranění nezasáhl. Jan Šimůnek na druhé straně odehrál celý zápas.

VfL Wolfsburg - Hoffenheim 1:2 (0:1)
Branky: 69. Helmes z pen. - 2. Firmino, 84. Schipplock.
Český záložník domácích Petr Jiráček nastoupil v základní sestavě a v 86. minutě byl střídán, jeho krajan a spoluhráč Jan Polák do utkání pro zranění nezasáhl.