JIRÁČEK ŘÁDIL! Dvěma góly zařídil výhru Wolfsburgu

Český fotbalový záložník Petr Jiráček se ve Wolfsburgu skvěle adaptoval a v pátečnímu ligovém duelu s Freiburgem byl klíčovým hráčem svého týmu. Prvními dvěma góly v novém angažmá totiž výrazně přispěl k výhře 3:2.

Duel v mrazivém počasí přinesl už v první půli nečekanou porci gólů. Oba týmy měly problémy s defenzivou a jako první otevřel skóre už v 5. minutě po rohovém kopu právě Jiráček. Český záložník dostal ve vápně dostatek prostoru a křížnou střelou za pomoci tyče otevřel skóre.

Wolfsburg hned šest minut poté inkasoval, ještě ve 14. minutě ale zásluhou Schäfera šel podruhé do vedení. Freiburg se ani tak nevzdal a do poločasu srovnal zásluhou Caligiuriho na 2:2. Rozhodnutí nakonec padlo po hodině hry. "Vlci" rychle rozehráli autové vhazování, míč se dostal na šestnáctku k Jiráčkovi, jehož střelu si ještě srazil do sítě jeden z hostujících obránců. Wolfsburg se před víkendem posunul na průběžné osmé místo v tabulce.

Německá fotbalová liga, 21. kolo:

Wolfsburg - Freiburg 3:2 (2:2)
Branky: 5. a 61. JIRÁČEK, 14. Schäfer - 11. Flum, 38. Caligiuri.
Za domácí odehrál celý zápas dvougólový střelec Petr Jiráček, Jan Polák nebyl ani na lavičce náhradníků. Obránce hostů Pavel Krmaš je zraněný.