Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Hvězda NBA Nash: Můj kamarád Henry bude hrát za New York

Romantická procházka po New Yorku v podání dvou sportovních megahvězd - vlevo Thierry Henry a s ním Rick Nash.
Zdroj: oficiální zdroj
Romantická procházka po New Yorku v podání dvou sportovních megahvězd - vlevo Thierry Henry a s ním Steve Nash.
Témata:

Podle světoznámého basketbalisty Ricka Nashe už je ruka v rukávě. Vedení zámořského klubu ale zatím odmítá příchod barcelonského útočníka potvrdit.

Zatímco vedení newyorského Red Bullu odmítá přiznat příchod hvězdného fotbalového útočníka Thierryho Henryho do zámořské Major League Soccer, kamarád francouzského reprezentanta a hvězdný basketbalista Phoenixu Suns v NBA Steve Nash už označil jeho příchod za moře za fantastický.
 

“Příchod Henryho je velký krok kupředu“
 

Henry v poslední sezoně v Barceloně spíše paběrkoval a dojem si určitě nevylepšil ani jako náhradník vnitřně rozloženého francouzského týmu na MS v JAR, nová výzva je ale podle Nashe přesně to, co legenda londýnského Arsenalu potřebuje k návratu na fotbalový Olymp.

V newyorské Čínské čtvrti si v roce 2008 zahráli Nash (uprostřed ve žlutém) a Henry (úplně vpravo) bok po boku fotbalovou exhibici.
Zdroj: oficiální zdroj V newyorské Čínské čtvrti si v roce 2008 zahráli Nash (uprostřed ve žlutém) a Henry (úplně vpravo) bok po boku fotbalovou exhibici.

"Myslím si, že stále dokáže předvádět špičkové výkony, stále patří mezi extratřídu," věří spoluvlastník klubu Vancouver Whitecaps, který bude součástí MLS od nové sezony. "Abych byl upřímný, je naprosto úžasné, že je ochotný přijít sem v této části své kariéry. Je to velký krok kupředu pro Red Bull i celou MLS," dodal nadšeně Nash.
 

Přestup by měli oznámit ve čtvrtek
 

Funkcionáři newyorského klubu svolali na čtvrtek tiskovou konferenci, kde chtějí oznámit příchod slavného hráče. Zatím ale nechtějí potvrdit, zda se opravdu jedná o Henryho. Vše se zdá být ovšem zcela jasné, stejně jako to, že astronomická gáže francouzského borce se nebude počítat do platového stropu dle tzv. Beckhamova pravidla. New York oproti tomu nedá za samotný přestup ani dolar, současný Henryho zaměstnavatel Barcelona totiž souhlasila s jeho bezplatným odchodem.

Vášnivý fanoušek NBA Thierry Henry
Zdroj: oficiální zdroj Vášnivý fanoušek NBA Thierry Henry

Legendární útočník vyjádřil svou touhu žít a hrát v New Yorku před 13 měsíci a Nash přispěchal s vlastním vysvětlením toho, proč se raději dvaatřicetiletý Henry ještě nesnaží dobývat slávu ve fotbalově rozhodně vyspělejší Evropě.
 

"Jen málokdo toho vyhrál tolik jako on, jeho kariéra je fenomenální - zvítězil v Anglii i ve Španělsku, vyhrál Ligu mistrů, mistrovství Evropy i světa. Když jste profesionálem na nejvyšší úrovni od sedmnácti let, jste neustále pod obrovským tlakem, a tak prostě občas potřebujete změnu. Thierry navíc miluje Ameriku a miluje New York a já se těším, až ho tady budu denně vídat," uzavřel Nash svůj chvalozpěv.

dfk TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:05 14:50

   Fotbal: FC Cincinnati - LA Galaxy

   14:50

   Nova Cup 2019 – Dolní Morava

   15:05

   Tom Belz - Kilimandscharo

   15:35

   Frozen Waterfalls - Ice - Kayaking

   16:05

   Cliff Diving World Series – Itálie Highlights

   17:00

   Fotbal: Vancouver Whitecaps FC - Colorado Rapids

 • Nova Sport 2

  • 14:30 15:00

   MAXI TIP Poker Tour (4)

   15:00

   Fotbal: Columbus Crew SC - Sporting Kansas City

   16:45

   RunTour – Ostrava

   17:00

   Weber Cup 2019

   19:30

   Magazín NBA Action (38)

   20:00

   UFC Main Event (4)

Celý Program