Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Huntelaar nejlepším střelcem fotbalové kvalifikace

Klaas-Jan Huntelaar
Zdroj: oficiální zdroj
Témata:

Nejlepšími asistenty se stali Němec Mesut Özil a Švéd Kim Källström, kteří nasbírali sedm přesných nahrávek.

Nejproduktivnějším hráčem skončené kvalifikace o účast na EURO 2012 se stal nizozemský útočník Klaas-Jan Huntelaar, který v osmi zápasech nastřílel dvanáct gólů, přičemž s výjimkou zápasu ve Finsku skóroval v každém kvalifikačním střetnutí. Nejlepším střelcem ČR je se čtyřmi góly bek Michal Kadlec.

 

Robustní útočník německého Schalke 04 tak pomohl Nizozemcům vystřílet přímou účast na evropském šampionátu a druhého nejlepšího střelce kvalifikace, Němce Miroslava Kloseho, za sebou nechal o tři góly. O třetí pozici se podělili španělský útočník David Villa a také finský forvard Mikael Forssell, kteří shodně zaznamenali sedm branek. Finové přesto neprošli ani do baráže.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

Huntelaar s Villou také ovládli tabulku nejčastěji střílejících fotbalistů, oba útočníci zaznamenali v kvalifikaci dvacet střel na branku soupeře. Jen o dvě méně si připsal Švéd Ibrahimovič, sedmnáct střel na branku zaznamenali Cristiano Ronaldo (Portugalsko), Mikael Forssell (Finsko) a Edin Džeko (Bosna a Hercegovina). Někdejší útočník Teplic byl zároveň devatenáctkrát odhalen v ofsajdové pozici.

 

Nejlepšími asistenty se stali Němec Mesut Özil a Švéd Kim Källström, kteří nasbírali sedm přesných nahrávek. Za nimi následovala s šesti asistencemi trojice Dirk Kuyt, Wesley Sneijder (oba (Nizozemsko) a Sebastian Larsson (Švédsko). Čtyři přesné nahrávky zaznamenal Tomáš Rosický, který je v tomto ohledu nejlepší z českého celku. Nejčastěji faulujícím hráčem se stal Jóan Edmundsson z Faerských ostrovů (28), naopak nejvíce faulovaným fotbalistou je Řek Giorgos Karagounis (35). Žádný hráč v kvalifikaci nenasbíral více jak jednu červenou kartu.

tn.cz / Mediafax

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Sportovní noviny

   09:05

   Fotbal: Stade Reims - Racing Strasbourg

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Rebuy Stars Poker Show - MČR 2019 (3/3)

   12:00

   Wild and Young - Kayak Portrait Adiran Mattern

   12:30

   Major League Soccer Highlights (24)

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Ragby: Wales - Anglie

   10:45

   Běhej lesy – Bílá

   11:00

   FIVB Vídeň - Highlights

   11:30

   Kart Grand Prix Le Mans

   12:00

   Cape Pioneer Trek

   12:30

   Cape Pioneer Trek Finals

Celý Program