Aktualizováno 23.7. 2010 16:40

Henry se trefil hned při své premiéře v dresu New Yorku

Francouzský útočník Thierry Henry vstřelil v barvách svého nového týmu New York Red Bulls první gól, když se v noci na pátek trefil v přípravném zápase do sítě anglického Tottenhamu.

Vyhlášený technik Henry se trefil hned při své premiéře v dresu amerického celku. New York sice s Tottenhamem v přípravě prohrál 1:2, ale bývalý útočník Arsenalu mohl mít radost. Ve 25. minutě dostal přihrávku z levého křídla a v souboji před brankou usměrnil míč k tyči. Fanoušci poté vstali za sedaček a nadšeně tleskali.

"Bylo to fantastické. Jakmile jsem se dotkl míče, fanoušci vždy aplaudovali. Jsem rád, že jsem je mohl potěšit gólem. Je pro mě moc důležité, když se někde cítím jako doma. A tady bylo přijetí parádní," vykládal na tiskové konferenci po zápase zkušený útočník.

Po trefě Henryho vedl tým MLS 1:0, ale nakonec anglický celek ve druhé půli vývoj zápasu otočil, když se trefili Robbie Keane a po chybě gólmana také Gareth Bale.