Hamburk udolal Wolfsburg. Šimůnek byl střídán

Úřadující mistr německé nejvyšší soutěže Wolfsburg s Čechem Janem Šimůnkem nestačil v neděli na hostující Hamburk, kterému podlehl 2:4.

Hosté otevřeli skóre utkání již po třech minutách hry brankou Guerrera a za další čtyři minuty zvýšili svůj náskok na dvě branky zásluhou Eliy.

Při té první si po nešťastném odrazu od tyče srazil míč do brány gólman Benaglio, druhou dal zblízka záložník Hamburku. Nepříznivý stav znamenal důsledek pro obránce Jana Šimůnka, kterého trenér nahradil ještě před poločasem konkurentem Madlungem.

Wolfsburg bleskově vyrovnal, ale stejně padl

V druhém poločase domácí zabrali a během pěti minut vyrovnali ofenzivní fotbalisté Misimovič a střídající Martins. Vedení na stranu hostů ale vrátil v 74. minutě chorvatský útočník Petrič, výhru pojistil minutu před koncem střídající Nizozemec Castelen. Celý zápas odehráli v dresu HSV záložník David Jarolím a stoper David Rozehnal.

Brémy slaví první zisk bodů, porážce Herthy nezabránil Drobný

Poprvé v sezoně bodovaly Brémy, které doma porazily Mönchengladbach přesvědčivě 3:0. Dvakrát se trefil peruánský útočník Pizzaro, který do Werderu nedávno přestoupil z londýnské Chelsea.

Hertha Berlín prohrála na hřišti Bochumi 0:1 a podruhé za sebou v domácí soutěži nebodovala. Porážce nezabránil ani český gólman Václav Drobný. Gól mu dal krátce po přestávce alžírský stoper Yahia, který po přímém kopu propálil přízemní střelou špatně postavenou zeď.

Berlínský klub prožil neúspěšný týden. Prohrál totiž i ve čtvrtečním úvodním zápase Evropské ligy na hřišti Bröndby Kodaň.

Inter pouze remizoval s navrátilci z Bari

Italský fotbalový mistr Inter Milán nezahájil novou sezonu dobře. Na domácím hřišti dnes jen remizoval s nováčkem z Bari 1:1. Domácí navíc nedokázali dát gól ze hry a prosadili se jen v 56. minutě, kdy kanonýr Samuel Eto'o potrestal z pokutového kopu faul na kolegu z útoku Diega Milita.

Kamerunský útočník se tak zapsal mezi střelce hned v prvním ligovém utkání po příchodu z Barcelony. Eto'o, jenž přišel do Interu v létě výměnou za Zlatana Ibrahimoviče, mohl za několik okamžiků vedení pojistit, ale z vyložené šance minul.

Bari, které se vrátilo mezi elitu poprvé od roku 2001, vyrovnalo v 74. minutě. Běloruský forvard Kutuzov se dostal po akci spoluhráče před branku, kde měl dost času přesně zakončit.

Německá fotbalová liga, nedělní výsledky 3. kola:

Bochum - Hertha Berlín 1:0 (0:0)
Branky: 47. Yahia.
Český gólman Jaroslav Drobný nastoupil v dresu Herthy Berlín a odehrál celý zápas.

Wolfsburg - Hamburk 2:4 (2:3)
Branky: 52. Misimovič, 55. Martins - 3. Guerrero, 7. Elia, 75. Petrič, 90. Castelen.

Brémy - Mönchengladbach 3:0 (2:0)
Branky: 21. a 38. Pizzaro, 88. Naldo.