Hübschman: Rada by měl sledovat i východní ligy

Téma:

Fotbalový obránce Šachtaru Doněck by si opět rád zahrál v českém národním týmu.

V posledních měsících se český fotbalový obránce Tomáš Hübschman znovu protlačil do základní sestavy ukrajinského Šachtaru Doněck. V každém zápase ale musí o svůj post tvrdě bojovat s konkurencí.

V ukrajinském Šachtaru Doněck český zadák kroutí už pátou sezonu kroutí . Po svém odchodu z pražské Sparty se s novým prostředím na Ukrajině rychle sžil. „Jsem tady už pátým rokem, ale adaptoval jsem se ihned, krátce po svém příchodu. Ničeho nelituji, ani se nikam jinam nehrnu. V Doněcku jsem spokojený,“ hlásí Hübschman.

Se svou pozicí v Šachtaru může být v posledních týdnech a měsících spokojený, i když ne vždycky se mu podaří dostat do základní jedenáctky. „V kádru je nás devětadvacet hráčů, tady nestačí podávat stabilní výkony, ale člověk musí hrát v každém utkání hodně dobře. Je snadné přijít o místo v sestavě, konkurence je totiž veliká. Celkově jsem ale spokojený, pravidelně hrajeme evropské poháry a daří se nám v ukrajinské lize,“ připomíná fakt, že v letech 2005, 2006 a 2008 slavil zisk mistrovského titulu.

Doněck si vyšlápl i na Barcu a vyřadil Tottenham

Momentálně je Šachtar na třetím místě ukrajinské ligy, jejíž kvalitu si Hübschman pochvaluje. „Je znát, že momentálně první Dynamo Kyjev hrálo Ligu mistrů a teď bojuje v Poháru UEFA stejně jako třeba druhý Charkov, nebo my se Šachtarem. Právě tato mužstva patří na Ukrajině ke špičce, ale celkově se dá říct, že místní ligu zvedá příchod hráčů ze zahraničí, hlavně z Brazílie,“ myslí si Hübschman.

Jeho celek si na začátku prosince minulého roku připsal cenný skalp Barcelony, když uspěl v zápase Ligy mistrů na Nou Campu v poměru 3:2. „V tom zápase už prakticky o nic nešlo, takže Barcelona trochu promíchala sestavou. Ale každopádně to není slabý tým a ti hráči, kteří nastoupili, mají svou kvalitu,“ říká Hübschman.

Poté, co Šachtar vypadl z Ligy mistrů, ukrajinské mužstvo nabralo dech a vyřadilo z Poháru UEFA poměrně lehce londýnský Tottenham. „Nemáme slabý tým a dokážeme se poměřit s kvalitnějšími soupeři,“ hrdě hlásí český fotbalista.

Teď narazí na CSKA Moskva

Už ve čtvrtek tak může změřit síly v Moskvě s tamním CSKA. „To bude velmi těžký, ale zároveň prestižní zápas. Jde o rusko-ukrajinský souboj, takže to bude mít jistě velký náboj. V úterý jsem si volal s Tomášem Necidem a proběhlo mezi námi malé hecování, i proto je škoda, že Tomáš nemůže v Poháru UEFA hrát. Ale třeba se na hřišti potkám s Lubošem Kaloudou. I když nikdo z nás vlastně ani neví, jestli bude hrát,“ konstatuje sedmadvacetiletý obránce.


I když Hübschman téměř pravidelně hraje v základní jedenáctce, v reprezentačním výběru České republiky se objevil naposledy v kvalifikaci o MS 2006. Od té doby na pozvánku do národního mužstva čeká. „Abych se přiznal, není to příliš má starost, ale rád bych si v reprezentaci znovu zahrál. Nevím, jestli trenér Rada sleduje jen západní soutěže a prestižní ligy, ale je trenér od toho, aby viděl zápasy na více místech, třeba i tady na Ukrajině,“ uzavírá Hübschman.

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

tn.cz / Mediafax

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: Ligue 1 - Nejlepší zákroky sezony (1)

   20:30 20:45
   20:45

   Fotbal: Ligue 1 - Nejlepší zákroky sezony (2)

   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   ATP Tour 250: Truist Atlanta Open

   22:50

   Element (445)

   23:05

   Fotbal: Sportovní originály - Radoslav Látal

 • Nova Sport 2

  • Sportovní originály - František Straka - trenér

   20:00 20:35
   20:35

   Český motorsport 2021 (6)

   21:05

   Fotbal: Philadelphia Union - Chicago Fire FC

   22:50

   Major League Soccer Highlights (13)

   23:20

   Portiva Golf Trophy - Stroke Play Championship

   23:35

   Parkurová Global Champions - Berlín

Celý program