Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

THEO NENÍ Z CUKRU

Gebre Selassie má po operaci. O víkendu už chce hrát

Theodor Gebre Selassie
Zdroj: Getty Images
Theodor Gebre Selassie v dresu Brém
Témata:

Fotbalový reprezentant Theodor Gebre Selassie si na tréninku bundesligových Brém zlomil záprstní kost na levé ruce a ještě dnes v podvečer podstoupil operační zákrok. Už ve středu chce začít trénovat a dokonce už by mohl být k dispozici na nejbližší ligové utkání.

Gebre Selassie byl rád, že se chirurgický zákrok obešel bez komplikací. "Mám za sebou hodinovou operaci, podle lékařů dopadla dobře, byly mi tam vloženy titanové destičky," uvedl šestadvacetiletý pravý obránce na svém facebookovém profilu.
 

Sám doufá, že jeho pauza nebude trvat dlouho. Rozptýleny jsou i obavy, že by Gebre Selassie přišel v závěru března o zápasy kvalifikace mistrovství světa proti Dánsku a Arménii. "Pokud půjde vše bez problémů, možná bych už příští týden mohl být připraven pro bundesligový zápas," doplnil Gebre Selassie.
 

Šestadvacetiletý pravý obránce si zranění přivodil během tréninku, který po hodině musel předčasně opustit. "Mám velké bolesti v ruce," řekl při odchodu do kabin. Následná prohlídka odhalila zlomeninu. "Moc mě mrzí, co se Theovi stalo. Věřím, že bude brzy zase k dispozici," uvedl trenér Brém
Thomas Schaaf pro klubový web.
 

Gebre Selassie patří do základního kádru Brém, kam přišel v létě z Liberce. V této sezoně vynechal jen dvě utkání. Při svých posledních dvou startech navíc asistoval u gólu, i když o minulém víkendu vůbec nehrál a při posledním utkání ve Stutgartu naskočil až v poslední minutě.
 

Do zahajovací sestavy patří také v národním týmu. V případě jeho absence by pravá strana obrany zřejmě připadla Františku Rajtoralovi z Plzně, či Tomáši Kalasovi z Arnhemu.

ČTK

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Sportovní noviny

   09:05

   FIVB Beach Volleyball – Espinho

   10:50

   KITE LIFE (1)

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Wild and Young - Kayak Portrait Adiran Mattern

   11:30

   MAXI TIP Poker Tour (8)

 • Nova Sport 2

  • 09:00 11:30

   World Matchplay Darts 2019

   11:30

   World of Freesport Special: Best of Climbing

   12:00

   Fotbal: Ligue 1 - Ohlédnutí za sezonou

   13:00

   UFC Fight Night: Dos Anjos vs. Edwards

   15:00

   Mistrovství světa SKIF 2019

   16:45

   UFC Now (18)

Celý Program