Fotbalový pohár mění název. Bude se jmenovat podle České pošty

Radost fotbalistů Plzně
Zdroj: Mediafax
Témata:

Druhá nejprestižnější česká fotbalová soutěž změnila ve čtvrtek název - bitva o český pohár nyní ponese název Pohár České pošty.

Český pohár mění název podle generálního partnera po zhruba 30 měsících. V létě roku 2009 byl přejmenován na Ondrášovka Cup, letos mění svůj štít v rozehraném ročníku po osmifinálové fázi.
 
Vedení FA ČR uzavřelo s managementem České pošty smlouvu na tři roky s opcí. Předseda FA ČR Miroslav Pelta a zástupce generálního ředitele a vrchní ředitel divize obchodu a marketingu České pošty Martin Elkán ve čtvrtek na tiskové konferenci společně představili nové logo soutěže, která má vysoký prestižní náboj, neboť její vítěz postupuje do Evropské ligy v lepší pozici než mužstva z druhé či třetí příčky tabulky.
 
Dosavadní generální partner domácího poháru společnost Ondrášovka ze soutěže zcela neodchází, bude však v pozici sponzora poskytujícího věcné plnění v podobě zajištění pitného režimu svými minerálkami. "Udělali jsme změnu na základě jednání mezi námi a Ondrášovkou, která se rozhodla v rámci své strategie část prostředků alokovat jiným směrem.
 
Necítila se komfortně v pozici klíčového hráče, a tak se rozhodla pro změnu pozice," okomentoval událost generální ředitel asociační marketingové agentury STES David Dušek.
 
"Chceme prestiž domácího poháru ještě více pozvednout. Je to jedna z nejpříjemnějších událostí za dobu mého krátkého působení ve funkci předsedy asociace," prohlásil předseda FA ČR Miroslav Pelta.
 
Smlouva mezi FA ČR a Českou poštou o tomto partnerství má významné finanční plnění v podobě prémií. Obě strany se však dohodly, že výše sumy nebude zveřejněna. Podle neoficiálních informací se jedná zhruba o 10 milionů korun ročně.

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 
Pohár České pošty vstoupí na jaře do čtvrtfinále, jehož zápasy se budou hrát 21. a 28. března. Zatím jsou známy tři dvojice: České Budějovice - Jablonec, Olomouc - Ostrava, Teplice - Liberec. Mladá Boleslav se utká v odloženém osmifinále s Plzní 7. a 14. března. Postupující se utká se Spartou.

Mediafax

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 23:20 01:05

   NHL: New Jersey Devils - Boston Bruins

   01:05

   adidas Rockstars

   01:35

   NHL: Montreal Canadiens - Ottawa Senators

   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Montreal Canadiens - Ottawa Senators

   11:00

   Ranní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 22:25 00:25

   NBA: New Orleans Pelicans - Portland Trail Blazers

   00:25

   Florbal: Happee - Indians

   02:05

   NHL: New York Rangers - Washington Capitals

   09:00

   Basketbal: PAOK – Casademont Zaragoza

   10:35

   adidas Rockstars

   11:00

   Winter Games NZ - Freeski & Snowboard Slopestyle

Celý Program