VIDEO: Bitka rowdies. Zbití pořadatelé a poničený stadion

Témata:

Po benefičním zápase se "příznivci" Slovanu Bratislava pustili do boje. Těžkooděnci dokonce museli utéct do útrob stadionu.

Někteří rádoby fanoušci bratislavského Slovanu se zase předvedli. Po slavnostním zápase s Neapolí, který se uskutečnil k 90. výročí celku z hlavního města Slovenska, se vrhli na pracovníky bezpečnostní služby a bili je hlava nehlava. Mlátili je rukama, palicemi, kopali do nich a házeli po nich kameny.


Podívejte se na reportáž slovenské televize Markíza s vyjádřením viceprezidenta policejního sboru a také mluvčí Slovenského fotbalového svazu:Napadení strážci pořádku se ve snaze zachránit si vlastní životy schovali před těmito "lidmi" do zázemí stadionu. Někteří se však schovat nestihli, a proto měli plné ruce práce i zdravotníci, kteří ošetřovali rozbité hlavy, poraněné ruce a různé další šrámy.


Těžkooděnci se stáhli do útrob stadionu a plochu zcela ovládli fanoušci Slovanu Bratislava. Podívejte se:


Oslavy na Tehelném poli přitom začaly dobře. Nová tribuna se zaplnila a skalní fandové tvořili atmosféru, s jakou musí být každý pořadatel nadmíru spokojen. Během celého zápasu byly slyšet oslavné písně. Sice s častými vulgarismy, ale ty k fandění Slovanu zkrátka patří.


Vedení Slovanu se od chuligánství distancuje


"Slovan Bratislava veřejně odsudzuje a distancuje se od této skupiny lidí kazících dobré jméno klubu, fotbalu a protože šlo o mezinárodní zápas, i dobré jméno naší země," píše se v tiskovém prohlášení. "Slovan veřejně prohlašuje, že nebude tolerovat vandalizmus a chuligánství ani u jednotlivců, ani u větších či menších skupin. Násílí není smyslem sportu!"


Na Tehelném poli to chvílemi vypadalo jako za války:


Po závěrečném hvizdu se příznivci vrhli na trávník, aby titul oslavili se svými miláčky. Vůbec jim nevadilo, že to hlasatel v rozhlase důrazně zakazoval. Stejně jako vulgarismy ve skandování se ale i toto dalo se vztyčeným prstem přejít.Jenže kromě fanoušků, kteří chtěli oslavovat, vtrhla na trávník i skupina, která měla úplně jiné cíle. Seřezat co nejvíce strážců pořádku a zdemolovat co nejvíce reklamních panelů.


Podívejte se na další video, kde se "normální" skandování zvrhne v hotové peklo:


Fotbalisté a organizátoři mohou hovořit o výborné kulise sebevíc, ale faktem je, že pokud se něco takového stane, vrhá to špatný stín na celý fotbal. K zápasu totiž patří nejen dění před, ale také po. A pokud navíc dojde během fotbalového šílenství k ublížení na zdraví, platí to dvojnásob.


Benefiční zápas vyhrála Neapol 1:0 a hvězda hostů, slovenský ofenzivní středopolař Marek Hamšík, si zahrála za oba týmy. Po závěrečném hvizdu se svěřil, že si celé utkání moc užil. "Zápas jsem si opravdu vychutnal. Velmi mě potěšilo, když fanouši vyvolávali mé jméno, na ten pocit nikdy nezapomenu. Z Neapole zatím určitě odcházet nehodlám a v současnosti se soustředím jen na zápas proti San Marinu," řek Hamšík slovenskému serveru joj.sk.


Slovan Bratislava - SSC Neapol 0:1 (0:1)
Gól: 17. Datolo, ŽK: Dosoudil - Amondio, rozhodoval: Hriňák, 12.894 divákov.

jpz TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 11:30 12:00

   Rychlá kola (12)

   12:00

   Magazín Evropské ligy (6)

   12:50

   NBA – akce měsíce

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   Fotbal: FC Nantes - Dijon FCO

   14:45

   Slackline Special

 • Nova Sport 2

  • 11:40 12:05

   Kaunertal Opening & Total Fight

   12:05

   UFC Reloaded (9)

   13:00

   UFC Fight Night: Overeem vs. Rozenstruik

   16:00

   Element (402)

   16:10

   Fotbal: Montpellier HSC - Paris Saint - Germain

   17:55

   Basketbal: Besiktas Sompo Sigorta - PAOK

Celý Program