Fotbalista Vydra převzal Zlatý míč, stal se Objevem roku

Matěj Vydra
Zdroj: Mediafax
Matěj Vydra
Téma:

Osmnáctiletý útočník italského fotbalového klubu Udinese Calcio Matěj Vydra, který se stal Objevem roku 2009/10, převzal na středeční tiskové konferenci Zlatý míč.

Ten mu předal předseda Klubu sportovních novinářů (KSN) Karel Felt.
 

Vydra se v Praze objevil na srazu fotbalové reprezentace do 19 let, která odlétá do Bosny a Hercegoviny. Tam budou svěřenci Jaroslava Hřebíka v termínech 1. října proti Makedonii, 3. října s Bosnou a Hercegovinou a 6. října proti Bělorusku bojovat o účast na mistrovství Evropy.
 

Osmnáctiletý útočník se stal Objevem roku 2009/10 v anketě, kterou pořádá KSN. Napomohly mu k tomu zejména výkony v Baníku Ostrava, kde působil od ledna roku 2010 do konce minulé sezony. Ve čtrnácti ligových zápasech vstřelil Vydra čtyři góly. "Ocenění mě velice těší, nevyhrává se to každý den. Je to odměna, fotbalu jsem v životě hodně obětoval, moc to pro mě znamená," řekl na tiskové konferenci na pražském Strahově.
 

Z výsledků Baníku je mu smutno
 

Při pohledu na aktuální ligovou tabulku už tak šťastný nebyl. "Nejsem rád, když je Baník předposlední. Ten fotbal a to prostředí mi chybí, před každým zápasem si volám s Martinem Lukešem. V létě odešla kostra týmu Mičola s Ličkou a teď se tvoří nová. Ještě chvíli potrvá, než si to sedne," myslí si talentovaný útočník.
 

Vydra v létě vyměnil Baník Ostrava za Itálii, kde je zatím spokojený. "Akorát to herní zatížení se musí zlepšit. S trenérem mám každý týden rozmluvu, teď mě nechtěl ani pustit na sraz reprezentace do 19 let, chtěl, abych tam byl na ligový zápas s Cesenou. Od kouče Francesca Guidolina cítím podporu, nyní nedáváme góly, potřebujeme změnu... Zatím jsem dal za primaveru (soutěž mladých rezervních týmů - pozn. aut.) dva góly, uvidíme, jestli dostanu šanci. Jsou tam hodně talentovaní kluci, spíše se hraje takový technický fotbal. Řekl bych, že je to na úrovni české druhé ligy," uzavřel talentovaný útočník.

tn.cz / Mediafax

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 21:05 23:25

   Finálová série Stanley Cupu 2018

   23:25

   Večerní sportovní noviny

   23:30

   NHL: Týden s Jakubem Voráčkem

   01:10

   NHL: David Pastrňák - český gólostroj

   01:25

   NHL - Individuální trofeje

   01:45

   NHL - Vzkazy hráčů na sociálních sítích

 • Nova Sport 2

  • 22:05 00:45

   World Darts Championship 2020

   00:45

   Zvedni se z gauče (2)

   01:00

   Fotbal: Ligue 1 - přehled sezony

   01:35

   Fotbal: Ligue 1 - TOP zákroky sezony (1)

   01:45

   Fotbal: Evropská liga - TOP momenty sezony

   09:00

   Freeride World Tour - Hakuba

Celý Program