Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Fotbalista Pudil má syna, asistoval manželce u porodu

Daniel Pudil
Zdroj: Mediafax
Daniel Pudil pomáhal své manželce při porodu tlačit. Archivní foto
Témata:

Český fotbalový reprezentant Daniel Pudil se stal poprvé otcem. Manželka Veronika ve středu brzy ráno přivedla v porodnici v belgickém Genku na svět syna Dannyho.

Fotbalista dokázal, že má odvahu a pomáhal svou přítomností manželce při porodu. Syn měřil při narození 46,5 cm a vážil 2,530 kg. "Je malinkej, ale krásnej. Byl jsem u porodu a hrozně jsem si to užil," uvedl Pudil v rozhovoru pro svou zastupující agenturu Ondreje Chovance.
 

V nemocnici strávil s manželkou celý den. "V jedenáct dopoledne jí praskla voda, ale na zákrok jako takový šla až ve čtyři ráno. Všechno jsem viděl. Koukal jsem, jak malej leze ven, bylo to krásný. Naštěstí všechno proběhlo bez komplikací, i když v jednu chvíli hrozilo, že Verču budou muset trošku naříznout. To na mě šly trošku mrákoty," přiznal Pudil.
 

Oslavy narození prvního potomka v nejbližší době nechystá. "Není čas. Před porodem jsem se sotva stihl vrátit ze soustředění v Turecku, hned v sobotu hrajeme s Kortrijkem. Po zápase pro kluky nic nechystám, protože budu mít snad poprvé Dannyho s Verčou doma. Ale samozřejmě spoluhráče neošidím a až se najde čas, někam je pozvu. Zatím jim mám jen do šatny donést šampáňo," uvedl šestnáctinásobný reprezentant.
 

Nejraději by radostnou událost oslavil gólem do sítě Kortrijku. "Nechal jsem si udělat speciální chrániče. Mám tam českou vlajku, svoje číslo 33, na jednom jméno Danny a na druhém Verunka. Kdybych se náhodou trefil, určitě bych s nimi něco vymyslel," uvedl.

tn.cz / ČTK

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Sportovní noviny

   09:05

   Fotbal: Stade Reims - Racing Strasbourg

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Rebuy Stars Poker Show - MČR 2019 (3/3)

   12:00

   Wild and Young - Kayak Portrait Adiran Mattern

   12:30

   Major League Soccer Highlights (24)

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Ragby: Wales - Anglie

   10:45

   Běhej lesy – Bílá

   11:00

   FIVB Vídeň - Highlights

   11:30

   Kart Grand Prix Le Mans

   12:00

   Cape Pioneer Trek

   12:30

   Cape Pioneer Trek Finals

Celý Program