Ferguson se fanouškům United omluvil za vyřazení

Fotbalisté Manchesteru United vypadli z Ligového poháru s druholigovým Crystal Palace. Trenér United Alex Ferguson se příznivcům za tuto skutečnost omluvil.

Trenér Alex Ferguson se omluvil fanouškům fotbalového klubu Manchester United za porážku 1:2 ve čtvrtfinálovém utkání Ligového poháru s Crystal Palace, po níž se jeho svěřenci se soutěží loučí. Zprávu přinesl ve čtvrtek server listu Daily Telegraph.

"Tohle nebyl výkon hodný Manchesteru United"

United podlehli na domácí půdě druholigovému soupeři až po prodloužení, v 98. minutě poslal Crystal Palace do semifinále s Cardiffem Glenn Murray. Fergusona porážka velmi rozohnila, byl by rád, kdyby se jeho tým probojoval mezi nejlepší čtyři, kde nechybějí jeho největší rivalové Manchester City a Liverpool. Ti se ve vzájemném souboji utkají o postup do finále.

"Chtěl bych se omluvit všem fanouškům našeho mužstva, tohle nebyl výkon hodný Manchesteru United," uvedl Ferguson. "Pro Crystal Palace se jedná o ohromný úspěch, my jsme naopak hodně zklamaní. Když se zápas dostal do prodloužení, věřil jsem, že ho zvládneme, jenže soupeř dal gól z ofsajdu a bylo rozhodnuto. Tím nechci snižovat jeho výkon, jen poukázat na nepozornost rozhodčích," dodal.

Ozdobou zápasu se stala trefa Darrena Ambroseho, který gólem z 26 metrů poslal v 65. minutě svůj tým do vedení. Gary Neville se pak nechal slyšet, že na Old Trafford zatím nikdo z hostujících hráčů takhle krásnou branku nedal. "Darren má na to, aby střílel pěkné góly, brankáře si umí vychutnat," nepřekvapilo trenéra Crystal Palace Dougieho Freedmana.

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

Zatímco Ferguson se omlouval fanouškům, příznivci United začali listovat statistickými knihami a přišli na to, že výpadek jejich celku s týmem z nižší soutěže není žádnou výjimkou. Od sezony 1990/91 podlehli United v Ligovém poháru mužstvu z nižší soutěže hned devětkrát, tedy v průměru přibližně každý druhý rok.

Ne všechny porážky ale znamenaly vyřazení, někdy měli "Red Devils" možnost napravit zaváhání ve dvojzápase. I tak je ale statistika zarážející vzhledem k tomu, že ve stejném období United vybojovali 12 ligových titulů, čtyři vítězství v FA Cupu, čtyři v Ligovém poháru, dvě v Lize mistrů, jedno v Poháru vítězů pohárů, evropském Superpoháru, Interkontinentálním poháru a na mistrovství světa klubů.

Některá zaváhání Manchesteru se dají vysvětlit tím, že trenér šetřil opory pro další zápasy, a tak poslal na trávník značně obměněnou sestavu. Tuto volbu však Ferguson pro středeční duel popřel. "Kdykoliv jdeme na hřiště, bráníme čest United, jejich tradici, jejich značku. Proto je každé utkání důležité," poznamenal. "Ve středu jsme postavili devět reprezentantů, proto je pro nás vyřazení velkým zklamáním," dodal.