Ferguson po vysoké porážce United: Tohle jsem opravdu nečekal

Téma:

Manchester United v Carling Cupu podlehl West Hamu vysoko 0:4 a kouč United se na své hráče zlobil, protože podle něj výhru soupeři darovali.

4:0. Takový stav svítil po zápase ligového poháru na světelné tabuli v Upton Parku. Domácí West Ham, který letos čeká tvrdá bitva o záchranu v Premier League, právě doslova převálcoval slavný Manchester United. Pro vedoucí tým anglické ligy to byla nejvyšší porážka v jakékoliv soutěži za posledních devět let. "To jsem opravdu nečekal,“ ulevil si pro The Telegraph kouč United Alex Ferguson. "Dostali jsme opravdu hloupé góly,“ dodal.

 

"Byla to dobrá lekce pro mladé"

 

Zkušený trenérský matador oproti poslední ligové výhře nad Blackburnem znatelně zamíchal sestavou. Na hřišti bylo oproti ligovému duelu hned deset nových tváří. Ferguson se ale na to nevymlouval. "Na hřišti byli hodně mladí hráči a pro ně je to dobrá lekce,“ řekl Ferguson. "I tak jsme ale měli zápas otočit a neměli tolik chybovat. Byli jsme ve čtvrtfinále poháru a měli jsme velkou šanci jej opět získat,“ uvedl kouč loňských vítězů.

Podle něj byl klíčovým momentem utkání první gól Kladivářů, za které v základní sestavě nastoupil i Radek Kováč. "První gól to zlomil. V začátku zápasu jsme dominovali, ale góly mění zápasy. V úvodu jsme měli dvě šance, jenže Obretan trefil jen tyč a pak jsme udělali školácké chyby, který by ani mladí hráči neměli dělat, a to se na této úrovni vymstí,“ uzavřel Ferguson.

 

Vítězství naopak rozzářilo zachmuřenou tvář Avrama Granta, který je po příchodu do klubu pod obrovským tlakem. "Je to neuvěřitelný výsledek a je o to výjimečnější proto, že se jedná o Manchester United. Hrát takto proti nejlepšímu týmu v zemi, co víc si můžu přát?,“ řekl Grant, kouč nejhoršího týmu Premier League.

hrc TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 16:45 18:30

   Fotbal: Salford City - Leeds United

   18:30

   Odpolední sportovní noviny

   18:35

   České kluby v Evropské lize 2018/2019

   20:20

   Element (411)

   20:30

   NHL - akce měsíce

   20:40

   NHL - Individuální trofeje

 • Nova Sport 2

  • 17:00 18:45

   Finálová série NBA 2017

   18:45

   Marc Márquez - fenomén MotoGP

   20:00

   Tipsport Premier League 2020

   23:00

   Šipkařská škola Karla Sedláčka - Šipkařský slang II

   23:05

   World Darts Championship 2020

   01:45

   Fotbal: Ligue 1 - přehled sezony

Celý Program