Dušan Uhrin starší má nakročeno do Slovanu Bratislava

Témata:

Muž, který byl expertní skupinou navržen jako nejvhodnější kandidát na kouče české reprezentace, se znovu posadí na lavičku a bude trénovat.

Návrat Dušana Uhrina staršího na trenérské křeslo je takřka jistý. Zkušený kouč, mezi jehož největší úspěch patří zisk stříbrné medaile na ME v roce 1996, by měl převzít slovenský klub Slovan Bratislava. Informaci nám potvrdil dobře informovaný zdroj. Sám Dušan Uhrin dnes nezvedal svůj mobilní telefon.


Po Dinamu Tbilisi je na řadě Slovan


Že by se nechal vyhecovat synem, který po rumunské štaci převzal Mladou Boleslav? Vypadá to tak. Dušan Uhrin starší začne psát další kapitolu své kariéry na Slovensku, v bratislavském Slovanu. Ten sice dokázal v uplynulé sezoně vybojovat mistrovský titul, ale vedení klubu přesto nebylo spokojeno s prací Ladislava Pecka, který bude degradován na pozici asistenta.


Fotbalisté Slovanu Bratislava sice zahájili v pondělí dopoledne přípravu na nový soutěžní ročník pod vedením výše zmíněného trenéra Ladislava Pecka a jeho asistentů Mariána Zemana a Vladimíra Kindera. Informaci o tom, že mužstvo převezme Uhrin, rozšířila TA 3 až odpoledne. Podle informací slovenské televize je jediným dalším kandidátem Michal Hipp, který si například zahrál na MS 1990 v Itálii.


Návrat domů


Šestašedesátiletý Dušan Uhrin starší, slovenský rodák z Nové Vsi nad Žitavou, přivedl reprezentační tým České republiky v roce 1996 ke stříbrným medailím na mistrovství Evropy v Anglii. V Čechách kromě národního týmu působil také v Chebu, Bohemians, Spartě a krátce v Teplicích. Značnou část své trenérské kariéry strávil v cizině v Alžírsku, v Saúdské Arábii, Izraeli a Švédsku. V letech 1999 - 2002 vedl také reprezentaci Kuvajtu. Naposledy trénoval gruzínský celek Dinamo Tbilisi, s nímž získal mistrovský titul.


Uhrin se loni v létě se vrátil do České republiky z Gruzie a na podzim byl poradcem trenéra FK Bohemians Praha Luboše Urbana. "Bylo to hlavně kvůli tomu, abych byl fotbalu nablízku, než budu moci přijmout nabídku, která by mi vyhovovala. Mezitím si dám dohromady nějaké své zdravotní záležitosti, ale není to tak, že bych měl problémy. Ještě budu rozhodně pokračovat dál v trenérské kariéře," řekl tehdy Uhrin starší agentuře Mediafax.


Letos v létě byl připraven přijmout funkci dočasného reprezentačního trenéra na přátelské utkání s Maltou na základě jednomyslného návrhu expertní komise. Výkonný výbor Českomoravského fotbalového svazu se však nečekaně rozhodl pro Františka Straku.

hrc tn.cz / Mediafax

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 17:00 18:45

   NHL: Winnipeg Jets - Anaheim Ducks

   18:45

   NHL News

   19:00

   Odpolední sportovní noviny

   19:05

   Magazín Evropské ligy (6)

   20:00

   FISA World Rowing Coastal Championships

   20:30

   Rychlá kola (12)

 • Nova Sport 2

  • 17:30 17:40

   NBA – akce měsíce

   17:40

   NBA: Brooklyn Nets - Denver Nuggets

   19:45

   Ligue 1 Highlights (17)

   20:40

   UFC Reloaded (9)

   21:30

   UFC Fight Night: Overeem vs. Rozenstruik

   00:35

   Fotbal: Stade Reims - AS Saint - Étienne

Celý Program