Diego míří do Juventusu, aby nahradil legendárního Nedvěda

Téma:

Konec aktivní kariéry českého záložníka Pavla Nedvěda se zřejmě opravdu blíží. Jeho nástupce totiž v Juventusu absolvoval zdravotní prohlídku.

Když bývalý reprezentační kapitán Pavel Nedvěd o probíhající sezoně prohlásil, že je jeho poslední, ne každý mu věřil. Plavovlasý dříč zálohy Juventusu Turín se totiž během své kariéry zapsal do duší fanoušků jako famózní fotbalista, ale také jako muž tak trochu nerozhodný. Pověsit kopačky na hřebík chtěl už také několikrát, vždy si to však, kvůli velké lásce k fotbalu, rozmyslel.

Vedení klubu chce, aby Nedvěd přes Diegův příchod pokračoval


Tentokrát je to, zdá se, opravdu defintivní konec. Kluboví činovníci jej sice chtějí přemluvit k dalšímu pokračování, ale Nedvěd na to zatím neslyší. Funkcionáři italského týmu tak nechtějí spoléhat na to, že si legenda své rozhodnutí rozmyslí a už za něj sehnali náhradu.

Nejdůležitější okamžiky Pavla Nedvěda v dresu Juventusu si prohlédněte ZDE:


Měl by se jí stát čtyřiadvacetiletý brazilský reprezentant Diego, který je hlavní postavou bundesligového Werderu Brémy. Německý klub obsadil v tabulce tamní soutěže průměrné desáté místo, v minulém týdnu ale skončila jeho pouť Pohárem UEFA až ve finále s ukrajinským Šachtarem.

Diegův plat? 100 milionů korun za rok


Diego do zápasu zasáhnout nemohl kvůli karetnímu trestu. Na konci května jej pak čeká zřejmě poslední zápas v zelenobílých barvách, Werder bude totiž bojovat o Německý pohár. Poté by měl zamíři pod Alpy, kde je pro něj připravena čtyřletá smlouva, díky níž by si měl vydělat 3,8 milionu eur (asi 100 milionů korun) ročně.

Že je Diego komplexním fotbalistou, se můžete přesvědčit na videu:

"Smlouva s Diegem ještě není uzavřena, jsme však už velmi blízko dohodě. Věřím, že všechny náležitosti dotáhneme do zdárného konce v nejbližších dnech," nechal se slyšet sportovní ředitel "bianconeri" Alessio Secco pro server deníku Corriere dello Sport.

V posledním zápase kariéry chce Nedvěd vstřelit 100. gól


Ten také informoval o tom, že Diego přiletěl do Turína absolvovat vstupní zdravotní prohlídku. K tomu by mělo dojít během pondělí. Pokud se nevyskytne žádný zásadní problém, měl by Werder Brémy inkasovat 25 milionů eur. A Nedvěd by mohl s klidným srdcem ukončit svou bohatou kariéru. K tomu mu chybí ještě jeden vytoužený krok - přidat k dosavadním 99 ligovým trefám tu jubilejní stou v posledním zápase kariéry. To by měl sehrát, tak trochu symbolicky, v sobotu proti Laziu, kde si vydobyl svou skvělou reputaci.

dfk TN.cz
 

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: DFB - Pokal Finále 2018: Bayern Mnichov - Eintracht Frankfurt

   01:55 03:45
   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   NHL: New Jersey Devils - Pittsburgh Penguins

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Ragby: Harlequins - Exeter Chiefs

   12:45

   Zvedni se z gauče (8)

 • Nova Sport 2

  • Tipsport Premier League 2020

   01:15 03:45
   09:00

   Fotbal: DFB - Pokal Finále 2019: RB Lipsko - Bayern Mnichov

   10:45

   UFC Reloaded (28)

   11:30

   FIVB Beach Volleyball - Tokio

   13:00

   NBA Classic Games: San Antonio Spurs - New Jersey Nets

   14:30

   NBA Triple (18)

Celý program