Deset nejošklivějších fotbalistů historie. ANKETA

Téma:

Zvolte si krále ankety, v níž byste známého fotbalového hezouna David Beckhama jen stěží hledali. Upozorňujeme, že následující záběry budou drastické.

Prvním pánem na holení a zároveň velkým favoritem na celkové vítězství je blonďák Iain Dowie. Řízný anglický útočník, který strašil obránce soupeřů nejenom svým fotbalovým uměním, působil například v prvoligovavém West Hamu či slavném Queens Park Rangers. Poté, co pověsil kopačky na hřebík, dovedl v roli trenéra do Premier League Crystal Palace.

Galerie Deset nejošklivějších fotbalistů historie

1
/
9
Zdroj: oficiální zdroj
Iain Dowie ; Iain Dowie

Dirk Kuyt

Při pohledu na Dirka Kuyta vás napadne, že se díváte na hezčí a talentovanější "dvojče" Iainea Dowieho. Díky svému fotbalovému umění se holandský reprezentant dostal až do slavného Liverpoolu.

Steve Ogrizovic

Anglický brankář se srbskými kořeny Steve Ogrizovic by mohl pro změnu alternovat v roli muže se železnou čelistí, jehož ztvárnil ve filmech o Jamesi Bondovi americký herec Richard Kiel. Zůstal však věrný fotbalovému klubu Coventry, za který hrál dlouhých 16 let.

Ronaldinho

A teď už přichází na řadu brazilská fotbalová hvězda, která v posledních letech mírně uhasíná. Útočníka Ronaldinha, který v současnosti působí v italském velkoklubu AC Milán, proslavil kromě fotbalového umění "věčný" úsměv na jeho tváři.

Anketa

Kdo by si podle vás zasloužil vítězství? (hlasy jsou v %)

Hlasovalo 489 lidí.

Luke Chadwick

Není moc hráčů Manchesteru United, jejichž fotbalové umění by předčil vzhled. Jedním z nich je určitě Luke Chadwick, který se o místo v sestavě paradoxně pral s hezouny Ryanem Giggsem a David Beckhamem. Chadwick svůj marný boj prohrál a Manchester v roce 2004 opustil.

Trifon Ivanov

Útočníci na světových šampionátech v roce 1994 a 1998, stejně jako na evropském mistrovství v roce 1996, se museli skoro bát vstřelit gól Bulharsku. V obraně na ně totiž číhal "Bulharský vlk" Trifon Ivanov, jehož tvář zdobil zanedbaný plnovous a hlavu pokrýval účes ve stylu "deka".

Alexi Lalas

Bývalý americký reprezentant a současný prezident klubu LA Galaxy Alexi Lalas vsadil na podobnou image jako Ivanov. Je třeba říct, že Lalas si se svým vzhledem vyhrál podstatně víc.

David Hopkin

Je otázkou, zda si fanoušci Crystal Palace budou spíš pamatovat velké uši Davida Hopkina nebo fotbalové umění tohoto skotského zrzka, díky němuž mohli v roce 1997 svému klubu fandit v Premier League.

Wayne Rooney

Kapitola sama pro sebe je dravý anglický útočník Wayne Rooney, který mnohým připomíná hrubého námořníka z doků některého z anglických přístavů. Nejenom, že tak fotbalista Manchesteru United vypadá, ale nejspíš se tak i chová. Podle britského deníku The Sun měl napadnout svoji manželku, což se však nedokázalo.

Robert Prosinecki

Posledním mužem v naší anketě je bývalý chorvatský reprezentant Robert Prosinecki, který svým vzhledem trochu vystrašil fanoušky anglického klubu Portsmouth, kam zavítal v roce 2001 po angažmá v Realu Madrid a Barceloně.

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

jvl TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • FIA Karting Championship 2021 (5)

   19:05 19:30
   19:30

   Český motorsport 2021 (6)

   20:00

   Major League Soccer Highlights (13)

   20:30

   Fotbal: Ligue 1 - Nejlepší zákroky sezony (1)

   20:45

   Fotbal: Ligue 1 - Nejlepší zákroky sezony (2)

   21:00

   Večerní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Whitewater Polar Circle

   19:05 19:30
   19:30

   V8 Superboats Championship - Round 1 - 3

   20:00

   Sportovní originály - František Straka - trenér

   20:35

   Český motorsport 2021 (6)

   21:05

   Fotbal: Philadelphia Union - Chicago Fire FC

   22:50

   Major League Soccer Highlights (13)

Celý program