Messi zahodil penaltu a Barcelona už nevede ligu. Novým lídrem je Real

Portugalský fotbalista Cristiano Ronaldo vsítil v zápase 9. kola španělské ligy hattrick. Jeho Real Madrid porazil Málagu jednoznačně 4:0 . Díky bezbrankové remíze Barcelony v domácím utkání se Sevillou vystřídal Real katalánský klub v čele tabulky.

Skóre duelu v Málaze otevřel v 11. minutě Gonzalo Higuaín a nejdražší hráč světa Cristiano Ronaldo pak ještě do přestávky přidal další tři góly. "Bílý balet" tak v posledních šesti utkáních ve všech soutěžích nastřílel už 25 branek a v neúplné tabulce Primera División mu s 19 body patří vedoucí pozice.

Real mohla přeskočit v tabulce Barcelona, která přivítala tým FC Sevilla. Andalusanům se na Nou Campu v poslední době nevedlo, v minulých dvou zápasech dvakrát odjeli s debaklem, tentokrát ale předvedli velmi statečný výkon. Poprvé v sezoně nedovolili katalánskému celku skórovat a odvezli si cenný bod za remízu 0:0.

Závěr duelu byl dramatický a nervózní. Rozhodčí Gonzalez nařídil v nastaveném čase pro domácí penaltu, kterou však Messi neproměnil. Po červené kartě navíc putovali předčasně pod sprchy hostující hráči Kanouté a Navarro, na výsledku se však už nic nezměnilo. Sevilla tak zůstává v novém ročníku Primera División nadále neporažena.

Fotbalisté Gijónu poprvé v nové sezoně zvítězili, když porazili na domácí půdě nováčka z Granady 2:0, a vyhoupli se na předposlední místo v tabulce. Na dno spadl Santander, který před vlastními diváky nestačil na Espaňol Barcelona v poměru 0:1.