Buffon: Pokud odejdu z Juventusu, tak do Anglie

Téma:

Italský fotbalový brankář Gianluigi Buffon naznačil možný přestup do anglické Premier League, pokud by se jej Juventus rozhodl prodat.

Juventus je v italské Serii A na sedmém místě a po loňském konci Pavla Nedvěda prožívá silně nepovedenou sezonu. Prodej dvaatřicetiletého reprezentačního brankáře by mohl pomoci k přebudování týmu pro příští sezonu.
 

"Pokud bych měl někam odejít, tak by to měla být Anglie,“ řekl v úterý italské televizi Sky TV, který však svůj milovaný klub opustí pouze v případě, jestli bude mít Juventus zájem na jeho prodeji.
 

"Mé přání opustit Juventus se rovná přání Juventusu prodat mě. Vše musí proběhnout po dohodě s klubem a v tuto chvíli se nic neděje. Vždycky byl pro mě Juventus číslem jedna a uvidíme, jestli se rozhodneme pokračovat spolu,“ doplnil Buffon.
 

Benítez do Juventusu?
 

Už loni v létě naháněl Buffona movitý Manchester City, ale tehdy se Buffon vyjádřil, že to není dost velký klub, aby ho získal, přestože je momentálně nejbohatším fotbalovým klubem na světě. Další špičkové anglické kluby mají zaběhnuté jedničky.
 

Média mezitím spekulují o tom, že by dočasného trenéra Alberta Zaccheroniho v létě nahradil španělský trenér Rafael Benítez, který ovšem s FC Liverpool letos zažívá v Premier League sezonu podobnou té Juventusu. Přesto si Buffon přeje, aby Benítez přišel.
 

"Jeho fotbalový životopis mluví sám za sebe. Je to trenér, který si umí poradit se složitými manažerskými situacemi,“ všiml si italský gólman.
 

Nemyslím si, že máme velké šance, říká Buffon o italské obhajobě
 

Buffon je přes zranění v poslední době a nepovedenou sezonu Juventusu stále považován za jednoho z nejlepších světových brankářů. Na blížícím se MS v Jihoafrické republice bude Itálie obhajovat titul z Německa 2006. Ovšem Buffon je realista.
 

"Nemyslím si, že máme velké šance. Víme moc dobře, jak těžké je šampionát vyhrát. A taky víme, že ještě těžší je primát obhájit," uznal Buffon.

tn.cz / Mediafax

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • MotoGP - VC České republiky (kvalifikace Moto2)

   15:10 16:00
   16:00

   NHL: Chicago Blackhawks - Edmonton Oilers

   17:50

   NHL News

   18:05

   NHL

   20:45

   Nova Cup - Dolní Morava

   20:55

   Večerní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • NBA: San Antonio Spurs - Utah Jazz

   15:05 17:10
   17:10

   Fotbal: Orlando City SC - Minnesota United FC

   18:55

   RunTour - České Budějovice

   19:05

   NBA: Portland Trail Blazers - Los Angeles Clippers

   21:35

   Rychlá kola (8)

   22:05

   Wolverhampton Wanderers - Olympiakos Pireus

Celý program