mezi elitními střelci

Božský Leo! Kanonýr Messi překonal hranici 300 gólů

Lionel Messi
Zdroj: isifa.com

Argentinský fotbalista Lionel Messi pokořil ve své kariéře další střelecký milník. V sobotním utkání španělské ligy se dvakrát prosadil proti Vallecanu a překonal tak hranici 300 nastřílených branek.

Messi se poprvé prosadil krátce po změně stran, když po přihrávce Montoyi přesně zakončil rychlou akci katalánců. Svou druhou trefu v utkání zaznamenal minutu před koncem. Od Fébregase dostal přihrávku za obranu a poté, co obešel i gólmana Rubéna, zpečetil výhru Barcy 5:0.

"Jsem s ním spokojený. Zejména bych věnoval pozornost detailu z 89. minuty, kdy běžel 30 metrů, aby pomohl v defenzivě," uvedl po utkání k výkonu Messiho kouč Barcelony Tito Vilanova.

Pětadvacetiletý rodák z Rosaria nasázel v dresu španělského velkoklubu a argentinské reprezentace 301 branek v 419 utkáních.

Díky dvěma zásahům proti Vallecanu se navíc Messi dostal do eltiní desítky nejlepších kanonýrů v historii španělské ligy. V Primera División se poprvé trefil v sezoně 2004/2005, od té doby dal v lize už 182 gólů. Na vedoucího Telmo Zarru, legendárního kanonýra Athletica Bilbao, ztrácí 69 branek.