Publikováno 13. 10. 2010

Bony po reprezentačním debutu: Všichni se mnou byli spokojení

Václav Kadlec nebyl jediným sparťanem, který si v posledních dnech poprvé zahrál za seniorskou reprezentaci své země. Za Pobřeží slonoviny totiž nastoupil Bony Wilfried.

I z české ligy se lze dostat do reprezentace. O tom se na vlastní kůži přesvědčil klenot pražské Sparty Bony Wilfried, který si poprvé zahrál za Pobřeží slonoviny v kvalifikačním zápase afrického Poháru národů. Bony odehrál 25 minut při vítězství 1:0 v Burundi. "Všichni byli spokojení, říkali, že jsem zahrál super zápas. Říkali mi, že tu při svém prvním zápase málokterý hráč hrál tak, jako já," vyprávěl Wilfried v rozhovoru pro web sparta.cz.

Vrátil ses ze svého prvního reprezentačního srazu. Jaké jsou pocity?
Dobré, skvělé. Myslím že jsem zahrál dobře a všichni jsou spokojení, takže všechno v pohodě.

S kolika spoluhráči ses znal osobně?
Možná s deseti? Ale ostatní pro mě nebyli cizinci, všichni byli ke mně milí a úplně v pohodě. Sami za mnou přišli a ptali se, kde hraju a znali Českou republiku. Říkali: "Jo, tam je to dobrý, tam jsem hrál!“

Znali Spartu?
Jo, třeba Kolo Touré tady hrál s Arsenalem, další pak hrál na Slavii s Lille. Českou republiku jich ale zná spousta.

Jací byli tví hvězdní spoluhráči?
V pohodě, vážně. Říkali mi, že nemám co ztratit a že mám ukázat co umím a co ve mně je.

A jak se vyvíjel zápas?
Bylo pětatřicet stupňů a foukal vítr, navíc se hrálo na hřišti s umělou trávou, takže to nebylo lehké. Ze začátku jsme hráli dost jednoduše, ale gól jsme dát nedokázali, to přišlo až později ve hře.

Kdy tedy přišel tvůj velký moment a příchod na hřiště?
Hrál jsem asi nějakých pětadvacet minut. Dokonce jsem měl i šanci. Doumbia obešel obránce a mohl mi přihrát, protože jsem si seběhl za obránce. Ale potom mi říkal, že mě neviděl a tak vystřelil. Mojí další střelu pak vyrazil golman.

Mluvil jsi po zápase s trenérem o tvém výkonu?
Ne, nijak zvlášť. Ale všichni byli spokojení, říkali, že jsem zahrál super zápas. Měl jsem hodně držet míč, za těch pětadvacet minut jsem ze sebe chtěl dostat úplně všechno. Jak říkám, byli spokojení. Říkali mi, že tu při svém prvním zápase málokterý hráč hrál tak, jako já.

Byl jsi nervózní?
Ne, vůbec. Člověk si hlavně musí věřit, potom nevím, proč být nervózní. Já jsem snad ještě nezažil ve fotbale chvíli, kdy bych byl nervózní. Vždyť všichni hrajeme fotbal!

Po výhře nad Burundi máte v kvalifikační skupině šest bodů a jste první, africký Pohár národů je pro tebe asi velký sen, že?
Jasně. Teď mám za sebou ale jen první zápas, teď musím poctivě trénovat a ukázat, že si zase zasloužím hrát. Snažil jsem se co to šlo a myslím, že to trenéři viděli. Byli jsme tam čtyři útočníci a já jsem za těch svých 25 minut vážně rád.

Zároveň s tebou obdržel svou první pozvánku do reprezentace i Vašek Kadlec. Bavili jste se o tom spolu?
Já to věděl že se tam dostane, protože byl Baroš zraněný. Tušil jsem taky, že se asi nedostane na hřiště hned v prvním zápase, ale věřil jsem mu. Sám jsem mu říkal, ať je klidný. Měl svou šanci ukázat, co umí.

A Vašek se včera trefil...
Jo, to bylo super! Jsem za něj šťastný, protože i tohle je pro něj další motivace, na to navázat.

A co ty? Víš už, kdy máte další sraz?
Budeme hrát přátelský zápas proti Polsku, ale nevím kdy. Ale myslím že je to ještě dlouho. Pro mě je teď důležité teď v sobotu zvládnout zápas s Teplicemi.