Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Bolt pošilhává po fotbalu, chce jej hrát profesionálně

Témata:

Atletický fenomén Usain Bolt dosáhl na dráze snad úplně všeho. Je světovým rekordmanem, olympijským vítězem i mistrem světa. Není divu, že mu atletický ovál začíná být malý, takže by rád vyzkoušel i jiný sport.

O Boltově lásce k fotbalu se všeobecně ví, ale teprve v rozhovoru pro britskou stanici BBC se Bolt přiznal k tomu, že by chtěl být profesionálním fotbalistou.
 
"Až skončím s atletikou, tak bych rád hrál dva roky fotbal. Když koukám na fotbal, tak si říkám, že bych mohl profesionálem. Jsem dobrý fotbalista,“ řekl Bolt, jemuž sebevědomí evidentně nechybí. A proč taky? K fotbalu má ideální fyzické předpoklady. Problém může nastat při skloubení extrémní rychlosti a manipulace s míčem. Pokud by se mu to však podařilo, tak by jej žádný obránce světa nechytl.
 
Bolt už dokonce ví, na jakém postu by nastupoval. "Hrál bych ofenzivního nebo defenzivního záložníka,“ přemítal jamajský atlet. I přesto, že k jeho přestupu na fotbalové trávníky zbývá ještě spousta času, tak svojí myšlenkou nasadil možná nejednomu fotbalovému manažerovi brouka do hlavy.
 
Když budeme trochu fantazírovat, tak by mohl hrát třeba za Bayern Mnichov, kde byl nedávno na návštěvě či za milovaný Manchester United, s jehož hráči se rovněž potkal. Radil třeba Cristinu Ronaldovi, který zde tehdy ještě působil, že může běhat ještě rychleji.
 
Než k tomu dojde, chce Bolt dokázat ještě velké věci v atletice. "Mám před sebou ještě čtyři dobré roky na dráze. Doufám, že se mi podaří zaběhnout stovka za 9,4 sekundy. Myslím si, že to je čas, který už nikdo nepřekoná,“ přemýšlí Bolt o stanovení fantastického rekordu v běhu na 100 metrů. V tuto chvíli je jeho hodnota 9,58 sekundy a postaral se o něj kdo jiný, než Bolt.

jvl TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:05 09:50

   Moto GP - VC Francie (kvalifikace Moto3)

   09:50

   Moto GP - VC Francie (kvalifikace Moto GP)

   10:45

   Moto GP - VC Francie (závod Moto3)

   12:05

   Moto GP - VC Francie (závod Moto2)

   13:45

   Moto GP - VC Francie (závod Moto GP)

   15:10

   NHL: St. Louis Blues - San Jose Sharks

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:35

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   10:35

   Element (387)

   10:50

   NBA – akce měsíce

   11:00

   NBA: Portland Trail Blazers - Golden State Warriors

   13:00

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   14:00

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

Celý Program