Boj o Real nabírá na obrátkách. Prezidentem chce být i Pérez

Florentino Pérez
Zdroj: oficiální zdroj
Florentino Peréz
Téma:

Bývalý šéf španělského fotbalového klubu Real Madrid Florentino Pérez na čtvrteční tiskové konferenci oficiálně oznámil, že hodlá kandidovat na prezidenta klubu.

Kdo se stane novým bossem Realu Madrid? Bude to zdiskreditovaný Ramón Calderón, nebo populistický Florentino Pérez? Ve hře je i málo známý funkcionář Eduardko García.

Peréz se zamiloval do hvězd, ale fotbalu moc nerozuměl

Prezidentské volby španělského velkoklubu se uskuteční 14. června. Už teď je jasné, že to bude lítý boj bez rukaviček. Největší šance se dávají dvaašedesátiletému Perézovi, jenž Bílému baletu šéfoval v letech 2000 až 2006.

Byl to on, kdo stál za neúspěšným projektem “Galaktikos“, tedy skupováním hvězd s obrovským marketingovým potenciálem (Ronaldo, Zinedine Zidane či David Beckham), které dohromady nemohly tvořit dobře fungující tým. Peréz na to doplatil a byl označen za "sportovního vraha" Realu.

Calderóna čeká soud

Perézovým protikandidátem bude o pět let starší Ramón Calderón. Ten vykonával prestižní funkci prezidenta Realu od léta roku 2006 do letošního ledna, kdy musel odstoupit po aféře s údajným zmanipulováním valné hromady, při které měl zničit či zfalšovat veřejné dokumenty.


Už brzy se celou záležitostí bude zabývat soud. Ten obvinil celkem 13 lidí, a to včetně viceprezidenta klubu Vincenta Boludy Foxe. Obvinění by se ze svých činů měli zpovídat 20. a 21. května, přezkoumáno bude i účetnictví Realu.

Z nepříliš dobré pověsti Peréze i Calderóna by mohl profitovat třetí oficiální kandidát na prezidentské křeslo Eduardko García. Momentálně se mu však dávají jen minimální šance na zvolení.

hum TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Basketbal: Galatasaray - Dinamo Sassari

   17:55 19:50
   19:50

   NHL News

   20:00

   Rychlá kola (1)

   20:25

   Filip Salač - český talent v MotoGP

   20:50

   Sokolský běh republiky

   21:00

   Večerní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Basketbal: Bakken Bears - Iberostar Tenerife

   17:55 19:50
   19:50

   Element (431)

   20:00

   Ligue 1 Highlights (20)

   20:55

   Fotbal: Olympique Marseille - RC Lens

   22:50

   NBA - akce měsíce

   23:00

   NBA: Utah Jazz - New Orleans Pelicans

Celý program