Běloruský fotbalista Hleb chválí českého obránce Jiránka

Téma:

Běloruský fotbalista Alexander Hleb chválí českého obránce Martina Jiránka, s nímž se spřátelil během hostování v anglickém Birminghamu.

Hleb v pondělní zprávě serveru championat.ru označil Jiránka za velkou oporu mužstva.
 

Hleb, který byl v klubu stejně jako český fotbalista na hostování, přiznal, že se s Jiránkem spřátelil. "Po tréninku i po zápasech jsme se i s ženami vždycky sešli a povídali si. Rozebírali jsme zápasy v Anglii, bavili jsme se i o fotbale v Rusku. Myslím, že Jiránek je silný a vynikající fotbalista. Věřím tomu, že je to obránce, který si zaslouží hrát ve špičkovém celku. V Anglii moc šancí nedostal a trenér se mu za to také nakonec omluvil, když říkal, že to byla jeho vina, že ho nezařadil do sestavy dříve. Martin se totiž stal lídrem obrany. Vůbec nechápu, že Spartak Moskva pustil takového hráče," kroutil hlavou Hleb. Jiránek by totiž podle posledních zpráv měl zamířit do klubu FK Krasnodar.
 

"Kdybych já byl trenérem, tak bych nemusel přemýšlet a bral bych ho do týmu. Kdyby totiž Martin nebyl v Birminghamu, tak by dlouho před koncem sezony bylo jasné, že se Birmingham neudrží v Premier League. Birmingham mu může za mnohé poděkovat. Třeba v Ligovém poháru s Arsenalem, kdy hrál famózně. Četl hru, byl jistý," chválil českého fotbalistu Bělorus. Jiránek se už ale těší na návrat do ruské nejvyšší soutěže. "Líbí se mu tam, je zvyklý na Rusko, kde se v pohodě domluví a v Moskvě má hodně přátel. S adaptací nebude mít žádné problémy."

Mediafax

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   Basketbal: Pszczólka Start Lublin - Casademont Zaragoza

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Basketbal: Dinamo Sassari - Galatasaray Doga Sigorta

   12:45

   RunTour - Karlovy Vary

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Weber Cup 2020

   09:00 11:30
   11:30

   Magazín Evropské ligy (1)

   12:20

   Major League Soccer Highlights (11)

   12:50

   Nova Cup - Mikulov

   13:00

   Fotbal: Nashville SC - FC Dallas

   14:45

   RunTour - Karlovy Vary

Celý program