VÝHRA 2:1

Barcelona v El Clásicu porazila Real a ligu vede o čtyři body

Zdroj: TV Nova

Španělsko zažilo fotbalový svátek. Hrálo se slavné El Clásico, v němž Barcelona hostila na Nou Campu Real Madrid. A Katalánci na svém stadionu potvrdili, že mají momentálně lepší formu.

Duel nesmiřitelných rivalů začal slavnostním choreem. Do vedení mohl jít Real, ale Ronaldo pálil do břevna a na Nou Campu to jen zahučelo.

Barcelona slavila v 19. minutě. Na Neymarův centr si naběhl Mathieu a bylo to 1:0. Po půlhodině hry bylo srovnáno. Benzema uvolnil patičkou Ronalda, který dal svůj 31. gól v sezoně.
Klíčový moment přišel v 56. minutě. Alvesův pas si parádně zpracoval Suarez, který rozhodl o vítězství Barcelony 2:1.

"Je to nesmírně důležité vítězství, protože jsme porazili našeho největšího soupeře v boji a titul, k němuž teď máme zase o něco blíž," řekl Gerard Pique z Barcelony.

Díky vítězství 2:1 vede Barcelona v čele tabulky před Realem už o čtyři body.

• 09:00 09:05