Barcelona nákupy nechystá. Vystačí si s odchovanci

Téma:

Vedení fotbalové Barcelony nebude v lednu shánět na přestupovém trhu náhradu za Davida Villu ani dlouhodobě zraněného Ibrahima Afellayho a ve druhé polovině sezony se spolehne na své odchovance.

Španělský reprezentant Villa si ve čtvrtečním semifinálovém utkání mistrovství světa klubů v Japonsku zlomil levou holenní kost a hrozí mu až pětiměsíční pauza. Nizozemský záložník Afellay se v říjnu podrobil operaci kolena a na trávníku by se měl objevit na začátku dubna.
 

"Mluvili jsme o situaci se sportovním ředitelem Andonim Zubizarretou a realizační tým ani kádr větší obměny nedoznají," uvedl viceprezident Barcelony Josep Bartomeu. "Ačkoliv nám Villa ani Afellay už v této sezoně moc nepomohou, naší sportovní filosofií je spoléhat se na fotbalisty z juniorky. Kdykoliv jsme někoho z nich potřebovali, zahrál skvěle," dodal.
 

Villa přicestoval do Barcelony v pátek a podrobí se vyšetřením, která určí, kdy přesně bude moci podstoupit operaci. Třicetiletý hráč by se rád vrátil do sestavy Barcelony před květnovým finále Ligy mistrů, pokud do něj katalánský klub postoupí, a chtěl by být součástí španělské reprezentace na červnovém mistrovství Evropy.
 

Mediafax

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:45 02:00

   NHL - Vzkazy hráčů na sociálních sítích

   02:00

   Element (410)

   02:15

   Freeride World Tour - Hakuba

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   NHL: Winnipeg Jets - Pittsburgh Penguins

   11:00

   Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 01:45 02:00

   Fotbal: Evropská liga - TOP momenty sezony

   09:00

   Freeride World Tour - Hakuba

   09:30

   World Cup of Pool 2019

   11:40

   UFC Greatest Fights (4)

   12:05

   UFC Now (27)

   13:00

   Fotbal: Amiens SC - Olympique Lyon

Celý Program