Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Abidal z Barcelony se zotavuje po transplantaci jater

Témata:

Francouzský obránce Éric Abidal v úterý absolvoval v Barceloně transplantaci jater, dárcem se stal jeho bratranec Gérard.

Fotbalista se zotavuje po těžkém zákroku dobře, Barcelona na přání rodiny nebude celou situaci momentálně nijak víc komentovat.
 

Abidalovi před více než rokem diagnostikovali rakovinový nádor na játrech, minulý rok v polovině března absolvoval operaci a koncem května stihl odehrát celé finále Ligy mistrů proti Manchesteru United (3:1). Nyní musel v úterý podstoupit další náročný chirurgický zákok. Francouzskému obránci vyjádřil během úterního zápasu s Getafe (4:0) podporu i téměř vyprodaný Nou Camp, diváci se v 22. minutě zvedli a potleskem mu poslali pozdrav. Abidal nosí v katalánském mužstvu dres s číslem 22.
 

"Máme ze všeho skvělý dojem, protože víme, Éric Abidal i jeho bratranec se zotavují po operaci dobře," prohlásil Sandro Rosell, prezident Barcelony ve středu. "Víc nemohu říct, takové bylo přání rodiny hráče a my jej samozřejmě respektujeme," dodal.
 

Záložník Sergio Busquets se pak nechal už v úterý večer slyšet, že přeje Abidalovi, aby se dal zdravotně dohromady. "Následující hodiny budou moc důležité. Já i spoluhráči mu přejeme jen to nejlepší." Momentálně není jasné, jak rychle se Abidal zotaví a zda v budoucnu ještě bude hrát fotbal.

Mediafax

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Sportovní noviny

   09:05

   Tom Belz - Kilimandscharo

   09:30

   Frozen Waterfalls - Ice - Kayaking

   10:00

   Cliff Diving World Series – Itálie Highlights

   10:50

   RunTour – Ostrava

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 09:00 11:30

   Weber Cup 2019

   11:30

   UFC Connected (4)

   12:00

   Frozen Waterfalls - Ice - Kayaking

   12:30

   Cliff Diving World Series – Itálie Highlights

   13:25

   Nova Cup 2019 – Dolní Morava

   13:35

   Ultra Pirineu - Trailrunning

Celý Program