Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Abidal má nová játra. Po transplantaci ho nyní čekají kritické chvíle

Témata:

Francouzský obránce Éric Abidal v úterý večer absolvoval v Barceloně transplantaci jater, dárcem se stal jeho bratranec Gérard. Bližší podrobnosti o zdravotním stavu člena základního kádru FC Barcelona nejsou zatím známé.

"Právě jsem se dozvěděl, že operace skončila a následujících několik hodin bude velmi kritických. Byla to velmi dlouhá operace a my musíme být velmi obezřetní," řekl krátce po úterním zápase Barcelony s Getafe (4:0) trenér Josep Guardiola. Operační tým vedl zkušený doktor Juan García Valdecasas, profesor chirurgie na barcelonské univerzitě a šéf chirurgického oddělení v barcelonské nemocnici. Zároveň je prezidentem Mezinárodní společnosti pro transplantaci jater.
 

V katalánském fotbalovém klubu všichni věří, že se Abidal znovu vrátí na trávník. "Jsem přesvědčen, že ještě bude hrát. Pro náš tým je nenahraditelný," přiznal Guardiola. Lékaři jsou však ve svých vyjádřeních opatrnější. Vedoucí španělského národního centra pro transplantaci orgánů Rafael Matesanz vyslovil názor, že Abidal se bude po transplantaci jen těžko vracet na fotbalové trávníky.
 

"Každému musí být jasné, že i když vše půjde hladce a bude moci dále vrcholově sportovat, fotbal je kontaktní hra a po transplantaci se každý člověk musí vyhýbat úderům v dané partii těla," cituje deník Marca Matesanze.
 

Abidalovi před více než rokem diagnostikovali rakovinový nádor na játrech, minulý rok v polovině března absolvoval operaci a koncem května stihl odehrát celé finále Ligy mistrů proti Manchesteru United (3:1). Francouzskému obránci vyjádřil během zápasu s Getafe podporu i téměř vyprodaný Nou Camp, diváci se v 22. minutě zvedli a potleskem mu poslali pozdrav. Abidal nosí v katalánském mužstvu dres s číslem 22.

Mediafax

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 02:05 04:00

   Fotbal: D.C. United - Orlando City SC

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   The Boodles 2019

   10:25

   Cape Epic 2019 - Best of men

   10:50

   Spartan race – Dolní Morava

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 01:50 03:15

   The Boodles 2019

   09:00

   World Cup of Pool 2019

   11:25

   Major League Soccer Highlights (16)

   11:50

   Fotbal: D.C. United - Orlando City SC

   13:35

   Carabao Cup 2019

   14:05

   DFB Pokal 2019

Celý Program