VIDEO: Bílek řádil, před odjezdem na EURO přihrál na 4 góly

Téma:

Michal Bílek má po nepovedené generálce na EURO rozhodně o čem přemýšlet, takže vás asi překvapí, co dělal v sobotu dopoledne. Kouč reprezentace je stále ještě aktivní hráč a den před odjezdem do Polska si byl zahrát třetí třídu.

Češi v páteční generálce na EURO prohráli s Maďarskem 1:2, kouč Bílek ale už v sobotu dopoledne běhal na hřišti v Újezdu na úplném konci Prahy u dálnice D1, kde jako aktivní hráč zářil v utkání třetí třídy.
 

Reprezentace už v neděli odjíždí na EURO a Bílek den před odjezdem na nejdůležitější turnaj své trenérské kariéry zapomínal na porážku s Maďarskem mistrovským zápasem.
 

"Je to bezvadné odreagování. Vždycky po tom napětí, po těch stresech je tahle hra pro mě balzám na duši," svěřil se Bílek, který v sedmačtyřiceti letech hraje třetí třídu v Praze. Uprostřed zálohy v téhle soutěži už moc běhat nemusí, ale spoluhráčům rozdává precizní přihrávky a fotbalem se vyloženě baví.
 

"Já si myslím, že ta třetí třída je pro mě strop,“ řek skromně Bílek. Jeden z jeho spoluhráčů přiznal, že i když je Bílek o dost starší než ostatní hráči, stále je na hřišti vidět více než oni.
 

I z tábora hostů se na Bílka chvála jen hrnula. „Je to pro mě velký zážitek a musím říct, že pořád hraje moc dobře. Na to, kolik mu je let, rozdává krásný balony a měli jsme s ním dost problémů," řekl jeden fotbalista z týmu soupeře.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

Michal Bílek gól nedal, ale zato na čtyři přihrál. Na hřišti si dělal, co chtěl a Újezd vyhrál 8:0. Další zápasy Bílek vynechá, od neděle už zase řeší jenom národní tým a EURO. "Věřím tomu, že jsme dali do kupy tým, který má na to, abychom postoupili ze skupiny. Kdyby se nám to povedlo, tak je to velký úspěch," zakončil Bílek.
 

Kdyby to Čechům na EURU šlo jako Bílkovi ve třetí třídě, tak budeme určitě mistry Evropy.

TV Nova, jaj TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Dallas Stars - Florida Panthers

   20:05 23:00
   23:00

   Večerní sportovní noviny

   23:05

   NHL News

   23:20

   Granada CF - Manchester United FC

   01:05

   NHL: Montreal Canadiens - Winnipeg Jets

   03:45

   Nova Cup 2020 - ohlédnutí

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Montpellier HSC - Olympique Marseille

   20:55 23:00
   23:00

   Házená: TSV Hannover-Burgdorf - THW Kiel

   00:30

   Fotbal: SSV Jahn Regensburg - SV Werder Bremen

   02:10

   Racing magazine (1)

   02:35

   NBA: Brooklyn Nets - Los Angeles Lakers

   09:00

   Fotbal: FC Metz - Lille OSC

Celý program