VIDEO: Bílek řádil, před odjezdem na EURO přihrál na 4 góly

Téma:

Michal Bílek má po nepovedené generálce na EURO rozhodně o čem přemýšlet, takže vás asi překvapí, co dělal v sobotu dopoledne. Kouč reprezentace je stále ještě aktivní hráč a den před odjezdem do Polska si byl zahrát třetí třídu.

Češi v páteční generálce na EURO prohráli s Maďarskem 1:2, kouč Bílek ale už v sobotu dopoledne běhal na hřišti v Újezdu na úplném konci Prahy u dálnice D1, kde jako aktivní hráč zářil v utkání třetí třídy.
 

Reprezentace už v neděli odjíždí na EURO a Bílek den před odjezdem na nejdůležitější turnaj své trenérské kariéry zapomínal na porážku s Maďarskem mistrovským zápasem.
 

"Je to bezvadné odreagování. Vždycky po tom napětí, po těch stresech je tahle hra pro mě balzám na duši," svěřil se Bílek, který v sedmačtyřiceti letech hraje třetí třídu v Praze. Uprostřed zálohy v téhle soutěži už moc běhat nemusí, ale spoluhráčům rozdává precizní přihrávky a fotbalem se vyloženě baví.
 

"Já si myslím, že ta třetí třída je pro mě strop,“ řek skromně Bílek. Jeden z jeho spoluhráčů přiznal, že i když je Bílek o dost starší než ostatní hráči, stále je na hřišti vidět více než oni.
 

I z tábora hostů se na Bílka chvála jen hrnula. „Je to pro mě velký zážitek a musím říct, že pořád hraje moc dobře. Na to, kolik mu je let, rozdává krásný balony a měli jsme s ním dost problémů," řekl jeden fotbalista z týmu soupeře.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

Michal Bílek gól nedal, ale zato na čtyři přihrál. Na hřišti si dělal, co chtěl a Újezd vyhrál 8:0. Další zápasy Bílek vynechá, od neděle už zase řeší jenom národní tým a EURO. "Věřím tomu, že jsme dali do kupy tým, který má na to, abychom postoupili ze skupiny. Kdyby se nám to povedlo, tak je to velký úspěch," zakončil Bílek.
 

Kdyby to Čechům na EURU šlo jako Bílkovi ve třetí třídě, tak budeme určitě mistry Evropy.

TV Nova, jaj TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Racing Unleashed

   18:00 18:30
   18:30

   MotoGP - FIM Awards Ceremony 2020

   19:45

   Ligue 1 Highlights (11)

   20:40

   Fotbal: EA Guingamp - AC Ajaccio

   22:35

   Racing magazine (10)

   23:00

   Večerní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Magazín Evropské ligy (4)

   18:15 19:10
   19:10

   UFC Main Event (7)

   20:05

   Grand Slam of Darts 2020

   00:00

   UFC 255: Figueiredo vs. Perez

   02:00

   UFC Main Event (4)

   02:50

   Házená: HSG Wetzlar - Eulen Ludwigshafen

Celý program