NEJEDE NA EURO

Pudil: Jsem smutný, ale trochu jsem s tím počítal

Daniel Pudil
Zdroj: Mediafax
Daniel Pudil
Téma:

Až v úterý odpoledne trenér fotbalové reprezentace Michal Bílek oznámí závěrečnou nominaci na evropský šampionát, jméno Daniela Pudila v ní společně s čtvrtým gólmanem Tomášem Grigarem nebude.

Bílek chtěl původně nominaci odtajnit až v úterý, hráčům ale sdělil své záměry už v neděli po návratu ze soustředění v Rakousku. Zdravotní problémy s lýtkem má stále kapitán Tomáš Rosický a proto se kouč národního týmu rozhodl na turnaj vzít plzeňského záložníka Vladimíra Daridu.
 

Tomu uvolní místo právě Pudil. "Den po mezistátním utkání s Izraelem jsem se od trenéra Bílka dozvěděl, že vzhledem ke zranění našeho kapitána Tomáše Rosického neodcestuji na EURO. Rosa je pro tým důležitý i nedoléčený a chápu, že na šampionát jede. Jsem samozřejmě smutný, že necestuji," řekl Pudil na stránkách svého agenta Ondřeje Chovance.
 

Druhým dechem ale dodal, že své vyřazení čekal. Pudil měl v závěru sezony také zdravotní potíže. "Vzhledem ke zlomenině nártu z ligového utkání v Lecce jsem s touto variantou musel i trošku počítat. Přece jen jsem vypadl na šest týdnů z tréninku i utkání těsně před mistrovstvím," uvedl Pudil.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

Ani po sobotní přípravě se šestadvacetiletý hráč necítí stoprocentně fit. "Hrál jsem proti Izraeli, ale do nártu jsem dostal znovu ránu. Dali mi prášky na bolest, nohu leduji a můj stav není úplně stoprocentní. Takže asi i z těchto důvodů ten Černý Petr padl na mě. Klukům přeji, ať se jim daří. Pro mě zůstává jedinou radostí, že jsem proti Izraeli překonal v počtu reprezentačních startů mého dědu Pavla Stratila, který měl na kontě 22 utkání. Já jich mám 23," dodal Pudil.

Mediafax

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 18:00 20:45

   Washington Capitals - Pittsburgh PenguinsPřímý přenos hokejového zápasu NHL (v přest.: NHL News - Premiéra)

   20:45

   Marek Hyka - Hlavou dolů (5)

   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   Magazín Evropské ligy (9)

   21:35

   NBA: Los Angeles Lakers - Boston Celtics

   00:05

   NHL News

 • Nova Sport 2

  • 18:55 20:55

   UFC Fight Night: Felder vs. Hooker

   20:55

   Fotbal: Paris Saint - Germain - Girondins Bordeaux

   22:50

   Box: Wilder vs. Fury 2

   00:55

   UFC Reloaded (17)

   01:45

   Eintracht Frankfurt - Red Bull Salzburg

   09:00

   Fotbal: AS Saint - Étienne - Stade Reims

Celý Program