velký příběh dětského přání

PROSÍM, vraťte nám tátu... Dopis 11leté holčičky změnil NHL

Jordan Leopold a dcery
Zdroj: NHL media
Jordan Leopold a dcery

Tenhle příběh je jednou z nejdojemnějších story historie celé NHL. A vůbec v něm nejde o góly. Malá Jordyn Leopoldová se rozhodla, že požádá vedení Minnesoty, aby se pokusilo přivést do týmu jejího tátu. Jednoduše proto, že se jí už hodně stýskalo. A jak to dopadlo?

Jaromír Jágr si před pěti dny posteskl, že NHL je jenom byznys. Vyměnili ho na Floridu, aniž by se ho zeptali. Ale nebojte, tak zlé to nebude.


Malá Jordyn se dočkala návratu svého táty domů. Jednoduše napsala dopis trenérům Minnesoty, aby se ho pokusili získat do obrany. Na rukou psaný dopis jedenáctileté holčičky se nedalo odpovědět jinak. Jordan Leopold už zase bude bydlet doma, se svou rodinou.

Jordan Leopold s rodinou
Zdroj: NHL media Jordan Leopold s rodinou


Drazí trenéři Minnesoty Wild.

Jmenuji se Jordyn Leopoldová. Můj tatínek je Jordan Leopold, jeden z obránců Columbus Blue Jackets. Víte, můj táta je bez své rodiny velmi smutný. My teď žijeme v Minnesotě a já jsem bez něj úplně ztracená, stejně tak jako má maminka, moje dvě sestry a můj bráška. Táta je v týmu se samýma mladýma klukama, cítí se tam sám a nehraje, protože Jackets ho přivedli jen proto, že potřebovali na nějaký čas obránce. A tak už to je od listopadu a my už to nemůžeme vydržet.

Dopis od Jordyn Leopoldové
Zdroj: Twitter Dopis od Jordyn Leopoldové

 

Abych se dostala k tomu hlavnímu. Wild teď zrovna taky moc nevyhrávají a vy, báječní trenéři jste určitě naštvaní a potřebujete nějaké nové obránce. Takže mohli byste se prosím, prosím, prosím zeptat Jackets, jestli ho nemůžete přivést?

Děkuji, s láskou Jordyn Leopoldová :)

 

Když dostal generální manažer Columbusu tento dopis, nedělalo mu problém se s Minnesotou domluvit. Navíc písmo malé Jordyn zveřejnil na svém twitterovém účtu. Jeho slova jsou jasná: "Všechno není jen o byznysu..."


Tweet Jarma Kekalainena
Zdroj: Twitter Tweet Jarma Kekalainena


Jordan Leopold se dočkal návratu domů po dlouhých 13 letech. V Minnesotě vyrůstal a také dělal své první hokejové krůčky. Pak dal o sobě vědět v univerzitním týmu, se kterým vyhrál šampionát NCAA a přes krátké angažmá v juniorské lize AHL se stěhoval do slavné ligy.


Jordyn Leopoldová (vpravo) se svou sestrou
Zdroj: facebook.com Jordyn Leopoldová (vpravo) se svou sestrou

 

Jenže většinou jen cestoval. Malá Jordyn se narodila, když hrál v Calgary, pak přestoupil do Colorada a to byl své rodině asi nejblíž - jen 1000 mil, nebo chcete-li 1600 kilometrů. Pak ještě vystřídal angažmá na Floridě, v Pittsburghu, Buffalu a v St. Louis, odkud to domů také nebylo úplně daleko. Až teď je doma v Minnesotě a může za to jeho dcerka.

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 12:30 13:00

   Czech rally - WRC Portugalsko Speciál

   13:00

   Polední Sportovní noviny

   13:05

   Moto GP - VC Katalánska (závod Moto3)

   14:05

   Moto GP - VC Katalánska (závod Moto2)

   15:00

   Moto GP - VC Katalánska (závod Moto GP)

   16:15

   Filip Řeháček – MS Moto 3 Valencie

 • Nova Sport 2

  • 11:30 13:00

   FIVB Beach Volleyball – Varšava

   13:00

   FIVB Beach Volleyball – Varšava

   14:50

   UFC Connected (3)

   15:15

   UFC Connected (4)

   15:45

   Ultra Pirineu - Trailrunning

   16:10

   Czech rally - WRC Portugalsko Speciál

Celý Program