CHICAGO MÁ STANLEY CUP! Konečně mohlo slavit v červeném

Chicago slaví svůj šestý Stanley Cup - 15
Zdroj: NHL media
Chicago slaví svůj šestý Stanley Cup

Je rozhodnuto! Hokejisté Chicaga získali pošesté ve své téměř 90 let dlouhé historii vysněný Stanley Cup. Je to ale po 77 letech, kdy mohou slavit v tradičních červených dresech. Finálovou sérii s Tampou totiž zakončili vítězstvím 2:0 v domácím prostředí.

Nejslavnější hokejovou trofej tak po dvou letech přiveze do České republiky obránce Michal Rozsíval, který však závěr sezony musel sledovat jen z tribuny se zlomenou nohou. Smůlu mají mladíci Andrej Šustr a Ondřej Palát, kteří se ale stali v uplynulé sezoně hlavními tahouny Tampy.

116

Chicago slaví svůj šestý Stanley Cup - 16

Hodnocení:

Chicago zadělalo na celkový triumf už na ledě Tampy, když přivezlo důležité třetí vítězství, v šestém utkání pak precizní obrannou hrou rozhodlo o zisku trofeje.

Klíčovým okamžikem zápasu se stala trefa obránce Duncana Keitha, jenž dobruslil svojí střelu, kterou jen vyrazil brankář Ben Bishop. V té chvíli zbývaly do konce druhé třetiny jen necelé tři minuty. Smolařem okamžiku byl Andrej Šustr, který se zrovna chystal střídat, ale nakonec musel zůstat na ledě a těsně před ním Keith pálil do černého.

Blackhawks potvrdili své vítězství pět minut před koncem. Po rychlém kontru zavěsil zakončoval pohlednou akci Patrick Kane. I v tomto případě měla Tampa trochu smůly. Těsně předtím totiž Ondřej Palát nabíjel ke střele obránci Coburnovi, ale ten zlomil hůl. Bleskový protiútok pak znamenal poslední gól sezony.

Chicago vyhrálo Stanley Cup pošesté v historii, potvrdilo však, že nejslavnější léta prožívá právě nyní. Na dva triumfy z let 1934 a 1938 a další v roce 1961 navázalo třemi vítězstvími v posledních pěti letech. Patrick Kane, Jonathan Toews, Duncan Keith, Niklas Hjalmarsson, Brent Seabrook, Patrick Sharp, ale i Slovák Marian Hossa zvedali pohár nad hlavu v červnu 2010, 2013 i nyní.

STANLEY CUP 2015, 6. zápas série

Chicago Blackhawks - Tampa Bay Lightning 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Branky:
38. Keith (Kane, Richards), 55. Kane (Richards, Saad). Rozhodčí: Sutherland, O'Halloran – Heyer, Racicot. Diváci: 22 424.

Chicago:
Crawford – Keith, Hjalmarsson, Timonen, Seabrook, Oduya, van Riemsdyk – Sharp, Toews, Hossa – Saad, Richards, Kane – Versteeg, Vermette, Teräväinen – Desjardins, Krüger, Shaw.

Tampa Bay:
Bishop – Hedman, Strålman, Garrison, Coburn, Carle, Šustr – Killorn, Filppula, Stamkos – Palát, Johnson, Kučerov – Brown, Paquette, Callahan – Morrow, Boyle, Drouin.

Konečný stav série: 4:2 (2:1, 3:4, 2:3, 2:1, 2:1, 2:0)

Finálovou sérii bojů o Stanley Cup a předtím i celý soutěžní ročník NHL jste mohli sledovat na NOVA Sport a VOYO.

• 11:10 12:35

Házená: HC Erlangen - SC Magdeburg