ROZZLOBENÝ VIKTORIÁN

Vyloučený Procházka nadával na rozhodčího: Nepískl bych ani faul!

Václav Procházka
Zdroj: Mediafax
Václav Procházka
Téma:

Kdyby byl plzeňský fotbalista Václav Procházka na místě rozhodčího Joaa Capely, červenou kartu by si v úterní odvetě 2. předkola Ligy mistrů na hřišti Željezničaru Sarajevo neudělil. Souboj s domácím Eldinem Adilovičem, po němž musel už ve 20. minutě předčasně pod sprchy, jako faul neviděl.

Po vyloučení pak prožíval obrovské nervy a byl rád, že jeho spoluhráči v oslabení udrželi výhru 2:1 a postoupili.
 

"Z mého pohledu bych se nevylučoval. Kontakt nohou tam nebyl, jenom takový lehký dotek rukou, ani ne zatažení. Z mého pohledu bych to nepískl jako faul, ten hráč to hodně přihrál. Ale rozhodčí to viděl jinak," řekl novinářům po zápase Procházka.


Po verdiktu portugalského sudího se ještě snažil protestovat u asistenta, ale marně. "Nevím, v jaké pozici byl pomezní, jak to viděl. Myslel jsem, že to třeba pomezní mohl vidět líp. Ale on souhlasil s hlavním, takže se nedalo nic dělat," konstatoval Procházka, kterého poté ve středu obrany nahradil Lukáš Hejda.
 

Procházka připustil, že po vyloučení prožíval veliké nervy. "Už bych to nechtěl zažít," uvedl. "Nejradši bych se zašil někam, kde bych neslyšel atmosféru. Ale radši jsem vylezl. Při každém lehkém náznaku útoku Željezničaru byli diváci hodně hluční, takže jsem myslel, že jsou pořád v našem vápně. Radši jsem tedy vylezl ven a vykukoval v tunelu, abych viděl, jestli je to opravdu tak nebezpečné," líčil, jak velké nervy měl.
 

Nepřipouštěl si ale, že by Plzeň mohlo jeho vyloučení stát postup. "Já jsem klukům věřil. Hned jsme ustáli ten nebezpečný trestňák, pak se podařilo přidat druhý gól. Škoda toho gólu na 2:1, druhá půle byla ve větších nervech. Željezničar hrál dobře, ale pořád jsem věřil, že to kluci zvládnou," uvedl Procházka.
 

Brzy mu blesklo hlavou, že kvůli vyloučení nebude moci nastoupit v úvodním utkání 3. předkola proti estonskému mistrovi Kalju. "Jako první věc mi projelo hlavou, že to kluci zvládnou, že se podaří postoupit. Pak mi došlo, že hned v dalším zápase nebudu muset ani nastoupit," řekl.
 

Estonského šampiona nepodceňuje už proto, že čekal spíše postup jeho soupeře v 2. předkole Helsinek. "Pro mě je to malinké překvapení, favorizoval jsem spíš Helsinky. Úplně jednoduchý soupeř to nebude. Navíc jsme viděli, že i tady v Sarajevu jsme byli velký favorit a nebylo jednoduché postoupit," upozornil Procházka.

Lukáš Vrtílek pro SLAVICA s.r.o.

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 11:05 12:40

   Florbal: OLS - Happee

   12:40

   Ikony české rally

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   Házená: Bergischer HC - HSG Wetzlar

   14:40

   NHL - Vzkazy hráčů na sociálních sítích

   14:50

   NBA - Vzkazy hráčů na sociálních sítích

 • Nova Sport 2

  • 09:30 12:00

   World Cup of Pool 2019

   12:00

   UFC Greatest Fights (4)

   12:25

   Fotbal: Sportovní originály - Marek Jankulovski

   12:35

   Fotbal: Sportovní originály - Jaromír Blažek

   13:00

   Fotbal: EA Guingamp - Valenciennes FC

   14:45

   Fotbal: OGC Nice - Olympique Marseille

Celý Program