Řecký šok. Panathinaikos vyřazen dánským outsiderem

Nečekaně skončil slavný řecký klub Panathinaikos Atény, který po remíze 1:1 z úvodního měření sil podlehl doma dánskému celku BK Odense 3:4 a ze soutěže vypadl.

Slavný řecký klub spěl k záhubě od začátku zápasu, když vůbec nechytil úvod. Už ve 12. minutě totiž poslal dánský celek do vedení Johansson. Domácím se ale podařilo vyrovnat, když se v 35. minutě prosadil Boumsong.

Nastartovaný Panathinaikos šel na začátku druhého poločasu po trefě Tochého dokonce do vedení a v tu chvíli postupoval. Hosté ale nesložili zbraně. V 58. minutě vyrovnal Ruud a deset minut před koncem získal vedení Dánům Kadri. Definitivně pak dorazil Panathinaikos Andreasen.

V hektickém závěru se podařilo Řekům ještě snížit, ale v tu chvíli běžela již pátá minuta nastavení, takže na obrat nebo alespoň vyrovnání již bylo pozdě.

Fotbalová Liga mistrů, odvety 3. předkola - úterní výsledky:

Mistrovská část:

FC BATE Borisov (Běl.) - FC Ekranas (Lit.) 3:1 (2:1)
Branky: 18. Rodionov, 35. Renan Bressan, 89. Gordějčuk - 22. Velička. ČK: 40. Renan Bressan (B).
První zápas: 0:0, postupuje FC BATE Borisov.

FC Shamrock Rovers (Ir.) - FC Kodaň (Dán.) 0:2 (0:1)
Branky: 42. N'Doye, 73. Bolaňos.
První zápas: 0:1, postupuje FC Kodaň.

Nemistrovská část:

FC Panathinaikos Atény (Řec.) - BK Odense (Dán.) 3:4 (1:1)
Branky: 35. Boumsong, 50. Toché, 90+5 Petropulos - 12. Johansson, 58. Ruud, 80. Kadrii, 88. Andreasen. ČK. 90+3 B. Mendy (O).
První zápas: 1:1, postupuje BK Odense.

• Fotbal: Atlanta United FC - New York Red Bulls

09:05 10:45