Rajtoral: Zápas jsme odehráli se vztyčenou hlavou

Téma:

Fotbalový obránce Viktorie Plzeň František Rajtoral byl po utkání Ligy mistrů proti FC Barceloně (0:4) hodně smutný. Výkon českého mistra byl totiž sympatický, bohužel duel ovlivnilo vyloučení Čišovského už ve 22. minutě zápasu.

Rajtoral přiznal, že pak už bylo složité držet s Katalánci krok.

"Myslím, že do zápasu jsme vstoupili dobře, aktivně, vytvořili si i velkou šanci. Pak přišlo to vyloučení, což byl zlomový moment toho utkání," řekl Rajtoral. Ten nechtěl o oprávněnosti vyloučení spekulovat.
 
"Já nejsem rozhodčí. Myslel jsem si, že když už nařídil penaltu, tak, že bude aspoň žlutá. Ale rozhodl se takhle. Samozřejmě bych byl rád, kdyby ta penalta nebyla, ale když už jí písknul a ještě červená, tak to bylo kruté."
Pětadvacetiletý Rajtoral uznal, že pak už byla pro Plzeň situace složitá. "Pak to bylo v deseti velmi náročné. Člověk už v jedenácti si myslí, že jich je o dva více a v deseti to bylo ještě horší. Člověk se s tou situací ale musí smířit. Bylo to pak hodně těžké, běhali jsme bez balonu, což bylo dost vysilující," komentoval nepříznivou situaci Rajtoral.
 
Ten se také zamyslel nad onou klíčovou situací. "Možná v tom je ten fotbal krásný, že je člověk jednou nahoře a během vteřiny se to obrátí. Ale ani v deseti jsme úplně nezalezli a vytvořili si velkou šanci. Je však jasné, že to nejde úplně otevřít, protože by to mohlo být třeba osm nula," usmál se trpce plzeňský obránce.
 
Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 
Hbitý fotbalista pak ještě uznal velkou kvalitu Lionela Messiho, který nastřílel do sítě Viktorie hattrick. "Nebránili jsme jenom Messiho, to v dnešním fotbale nejde. Ale opět prokázal, že je to nejlepší hráč na světě. Člověk ten výsledek holt neovlivní, myslím, že jsme to odehráli se vztyčenou hlavou," dodal Rajtoral.

 

Mediafax
 

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Odpolední sportovní noviny

   18:30 18:35
   18:35

   České kluby v Evropské lize 2015/2016

   20:25

   Carabao Cup – Finále 2020

   20:35

   Nova Cup – Cyklovýzva

   20:45

   Element (415)

   21:00

   Večerní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • UFC Fight Night: Woodley vs. Burns

   16:50 18:45
   18:45

   Element (414)

   19:00

   NBA Classic Games: Boston Celtics - New York Knicks

   20:40

   NBA - Nejlepší asistence 2015 - 2020

   21:10

   Kde poušť potkává oceán

   22:05

   World Darts Championship 2019

Celý program