Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

"Plzeňský Messi" Pilař: Bylo moc hezké Lionela sledovat

Témata:

Záložník Plzně Václav Pilař má v Česku přezdívku plzeňský Messi. Na poměry Gambrinus ligy totiž vyniká svou rychlostí i technikou stejně jako Lionel Messi v tomto vyčnívá nad zbytkem světa. Ve středu se Pilařovi splnil sen, když proti svému vzoru nastoupil na slavném Nou Campu.

Bylo to jako splnění dětského snu, který se najednou stane skutečností. O tom nyní může mluvit Václav Pilař. Barcelonský Lionel Messi je mu vzorem, teď měl tu čest potkat se s ním přímo na hřišti v zápase Ligy mistrů.
 

„Já jsem si to užil strašně moc. Zatím jsem ho vždycky viděl a obdivoval jen v televizi, teď jsem ho viděl naživo, jak rychle pracuje s balonem. Měl jen smůlu, že nedal gól. Bylo strašně hezké se na něj koukat,“ svěřil se Pilař v rozhovoru pro TV Nova, který je rád, že si Plzeň neodvezla ze Španělska debakl.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

„My jsme rádi, že jsme tu nedostali žádný příděl. Za ten výsledek se nemůžeme stydět. Barcelona hrála kombinačně výtečně a je strašně těžké je bránit. Běháte mezi nimi prakticky zbytečně, když si to ťukají z první,“ hodnotil.
 

Přiznal také, že bylo štěstí, že Barcelona neproměnila dvě velké šance hned z úvodu utkání. „Už ze začátku to tam hořelo, třikrát si tam nahráli a mohli jít do vedení. Pak v desáté minutě přišel první gól na tři doteky, krásná akce. Říkali jsme si, že ten gól přišel brzo, ale nebyl čas se tím zabývat. Museli jsme se soustředit na hu, abychom nedostali vzápětí další gól. Ten by byl zlomový,“ uzavřel Pilař.
 

Plzeň poté zuby nehty bránila a i s notnou dávkou štestí inkasovala až v závěru a s barcelony odjela se slušným výsledkem 0:2.

jpz/jed TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 18:25 20:25

   Basketbal: Hapoel Jeruzalém - AEK

   20:25

   Maxi Tip Poker Tour (22)

   20:50

   Element (399)

   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   UFC Fight Night: Reyes vs. Weidman

   23:00

   Večerní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 18:25 20:25

   Basketbal: Turk Telekom - Dinamo Sassari

   20:25

   Basketbal: Baxi Manresa - Lietkabelis

   22:25

   NBA: Los Angeles Clippers - Los Angeles Lakers

   00:20

   Ligue 1 Highlights (10)

   01:15

   Fotbal: New York City FC - Toronto FC

   03:15

   Nova Cup 2019 - Mikulov

Celý Program