Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

SOUSTŘEDÍ SE NA ZÁPAS

Nezmara zajímá pouze Karaganda, dál o Lize mistrů nepřemýšlí

Nezmar
Zdroj: Mediafax
Témata:

Svou poslední sezonu v kariéře zahájí liberecký fotbalista Jan Nezmar úterním zápasem druhého předkola Ligy mistrů proti kazašskému Šachťoru Karaganda.

Zkušený stoper věří, že Slovan nezopakuje pět let staré senzační vyřazení od jiného kazašského týmu Tobolu Kostanaj.
 

„Tehdy jsme byli favoriti a měli postoupit. Jenže to se nám nepovedlo, což pro nás teď slouží jako varování. Věřím, že se nic takového opakovat nebude,“ prohlásil Nezmar v pondělním rozhovoru s novináři.
 

Slovan by rád v Lize mistrů napodobil loňské úspěšné tažení Plzně, která se dostala až do základní skupiny. Jenže Severočeši se nejprve musejí prokousat skrz nástrahy 2. předkola a zdolat kazašského mistra. „Čeká nás Karaganda, to nebude jednoduché a musíme uspět. Teď nemá cenu dívat se dál. Soupeř má vysoké hráče, standardní situace určitě budou jejich velkou zbraní. Ale chceme hrát svou hru, dostat soupeře pod tlak a prosadit se. Věřím, že to zvládneme,“ doufá Nezmar.
 

Hráči českého mistra půjdou do zápasu v roli jednoznačného papírového favorita. „Nesmí se nám to dostat do hlavy, nesmíme nad tím přemýšlet. Čeká nás kvalitní tým, v Rakousku jsme si osahali, že není nic jednoduchého hrát s takovými soupeři. Na druhou stranu naše kapacita je vyšší než to, co jsme zatím předvedli. Věřím, že si to sedne a v úterý uspějeme,“ dodal zkušený hráč.
 

Na severu Čech cítí, že letošní šance probojovat se do základní skupiny Ligy mistrů je větší, než tomu bylo v minulosti. „Šance je větší, vyhneme se gigantům. Ale je ošidné takto myslet, když teď máme Karagandu. Zažil jsem tu AC Milán, odehráli jsme dobré zápasy a měli je na lopatě, mohli jsme postoupit. Tam asi trochu politika sehrála svou roli, což třeba tentokrát být nemusí,“ věří liberecká opora.

Mediafax

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:05 11:15

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   11:15

   Sportovní noviny

   11:20

   Fotbal: Los Angeles Football Club - Montreal Impact

   13:00

   Házená: TVB 1898 Stuttgart - SG Flensburg - Handewitt

   14:25

   RunTour – Brno

   14:40

   Fotbal: SM Caen - Girondins Bordeaux

 • Nova Sport 2

  • 10:30 10:40

   RunTour – Brno

   10:40

   Magazín NBA Action (34)

   11:05

   Premier League Darts 2019

   13:30

   UFC Unleashed (5)

   14:25

   Ragby: Saracens - Gloucester Rugby

   16:30

   UFC Main Event (3)

Celý Program