Liga mistrů: Pudil poslal Genk do skupinové fáze, postoupil i Bayern

Odvetné zápasy čtvrtého předkola Ligy mistrů určily postupující týmy do skupinové fáze nejprestižnější evropské fotbalové soutěže.

Prestižní Liga mistrů dnes poznala další účastníky této milionářské soutěže. V úterý se totiž odehála polovina odvetných zápasů čtvrtého předkola a některé týmy se tak dnes večer dočkaly prvního velkého úspěchu v této sezoně a samozřejmě pořádného balíku peněz. Jedním z těchto týmů byl i Bayern Mnichov, jehož zápas s Curychem jste mohli zdarma sledovat na našem webu. Vidět jste mohli i postup Genku na penalty přes izraelský celek Maccabi Haifa.

Bayern si před odvetou zajistil výbornou pozici, když doma vyhrál 2:0. Góly dávali Bastian Schweinsteiger a Arjen Robben. Curych tak v odvetě byl v roli jasného outsidera. A papírové předpoklady se potvrdily i na hřišti. Bayern totiž dokázal vyhrát 1:0 poté, co se už v sedmé minutě duelu prosadil Mario Goméz. Domácí si sice vypracovali nějaké šance, ale branku nedali a tak v soutěži končí.

Daniel Pudil poprvé v dresu Genku
Zdroj: tn.cz

V dalším úterním duelu nastoupil domácí Genk proti izraelskému celku Maccabi Haifa. Izraelský klub minulý týden vyhrál doma 2:1, pro Genk to ale i přes prohru byla poměrně dobrá výchozí pozice.

Haifa navíc nevyhrála v evropských pohárech už šest zápasů v řadě na hřišti soupeře a tato statistika se ukázala platnou i v Belgii.

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

Genk se dostal do vedení deset minut před koncem první půle, kdy se prosadil Vossen. Jenže Golasa o pár minut později srovnal povedenou střelou z hranice vápna. Do konce první půle se ale prosadil ještě Buffel a stav 2:1 vydržel do konce zápasu.

V Genku se tak muselo prodlužovat a když se žádný tým neprosadil, přišly na řadu pokutové kopy. V nich měli pevnější nervy a přesnější mušku domácí hráči, vítěznou penaltu s přehledem proměnil Daniel Pudil a Genk tak může slavit velkolepý návrat mezi evropskou klubovou elitu.

Z postupu do milionářské soutěže se raduje také Villareal, Dinamo Záhřeb a kyperský APOEL.

Fotbalová Liga mistrů - odvetné zápasy play-off, úterní výsledky:

Mistrovská část:

Racing Genk - Maccabi Haifa 2:1 po prodl. (2:1, 2:1), na penalty 4:1.
Branky: 35. Vossen, 41. Buffel - 37. Golasa. ČK: 109. Cohen (H).
První zápas 1:2, postupuje Genk.
V dresu domácích nastoupil v základní sestavě na levé straně obrany levonohý český fotbalista Daniel Pudil, odehrál celý zápas a proměnil poslední penaltu.

Malmö FF - Dinamo Záhřeb 2:0 (0:0)
Branky: 69. Wílton Figueiredo, 86. Jansson. ČK: 50. Vršaljko (Z).
První zápas 1:4, postupuje Dinamo Záhřeb.
Český brankář Dušan Melichárek nastoupil v brance domácích v základní sestavě a odchytal celý zápas.

APOEL Nikósie - Wisla Krakov 3:1 (1:0)
Branky: 54. a 87. Aílton, 29. Parejko vl. - 71. Wilk.
První zápas 0:1, postupuje APOEL Nikósie.
Český záložník v kádru hostů Tomáš Jirsák se nevešel ani na lavičku náhradníků.