Liga mistrů: Messi SESTŘELIL Real DVĚMA GÓLY

Barcelona v úvodním semifinále Ligy mistrů skolila Bílý balet v Madridu díky dvěma zásahům Argentince Lionela Messiho.

Fotbalisté FC Barcelona vyhráli v prvním semifinále Ligy mistrů na hřišti Realu Madrid 2:0 a nakročili do finále soutěže. Po vyloučení domácího Pepeho zasadil Realu dvě gólové rány Lionel Messi a vstřelil v sezoně za Barcelonu už 52 gólů.

Třetí zápas během jedenácti dnů mezi odvěkými rivaly vypadal podobně jako dva předchozí duely. Real se stáhl do obranné ulity a Barcelona se snažila najít skulinky vedoucí do šance a míč soupeři tradičně příliš nepůjčovala.

Jako první se do zakončení dostal David Villa, který prošel od postranní čáry s míčem na noze i po nepostříhaném trávníku a levačkou zpoza šestnáctky minul vzdálenější pravou tyč branky Realu jen o necelý metr. Real nechával vepředu jen osamoceného Ronalda a to nemohlo pro obranu Barcelony znamenat velké nebezpečí.

Naopak po individuální akci Messiho a uličce na Xaviho musel velkou šanci hostů likvidovat brankář Realu Casillas. Před přestávkou pak nejistě vyrážel Ronaldovu střelu zdálky Valdés, dorážka Özila už byla z ofsajdu.

Při odchodu do šaten se hráči obou táborů zapojili do strkanice a vyloučením ji odnesl náhradní brankář Barcelony José Pinto. V tu chvíli rázem neměli hosté náhradu za Valdése při případném zranění nebo vyloučení. Boj ve druhé půli pokračoval. Real poslal do hry útočníka Adebayora a měl zájem hrát aktivněji. Jenže v 61. minutě po šlapáku Pepeho na Daniela Alvese německý sudí Stark přísně vyloučil portugalského defenzivního záložníka a navíc musel za protesty na tribunu trenér José Mourinho.

Obrázek hry se po vyloučení příliš neměnil, Barcelona držela míč a trpělivě vyčkávala na příležitost. Hostům prospělo střídání, kdy Pedra nahradil Afellay. Mladý Nizozemec vnikl po pravé straně do šestnáctky přes Marcela a trefil v náběhu jediného spoluhráče v šestnáctce. Na malém vápně Messi tečoval míč mezi Casillasovy nohy a Barcelona vstřelila vítězný a pro odvetu hodně důležitý gól. V samotném závěru ještě Messi prošel přes čtyři protihráče a do Casillasova protipohybu přidal na vzdálenější tyč druhý gól.

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

Liga mistrů, 1. semifinálový zápas:

Real Madrid - FC Barcelona 0:2 (0:0)
Branky: 76. a 87. Messi. Rozhodčí: Stark - Salver, Pickel (všichni Něm.). ŽK: Arbeloa, Sergio Ramos, Adebayor - Daniel Alves, Mascherano. ČK: 61. Pepe - 45.+2. José Pinto. Diváci: 80 354 (vyprodáno).