Kapitán Plzně Horváth: Byl to obrovský zážitek. A Messi? Prostě borec!

Téma:

Fotbalisty Plzně táhl jako kapitán Pavel Horváth, a i když Západočeši s Barcelonou prohráli 0:2, ostudu určitě neudělali. Horváth v rozhovoru pro TV Nova přoznal, že celé utkání bylo především neuvěřitelným zážitkem.

Barcelona na Plzeň doslova vlétla a hosté nevěděli kam dřív skočit. Katalánský velkoklub mohl vést ve 4. minutě klidně 2:0, naštěstí se tento scénář nekonal. „Samozřejmě to bylo nepříjemné, celý ten úvod byl hodně divoký. Jsem rád, že jsme se z toho poučili a i když Barcelona měla další šance, tak jsme první půli dokázali být nebezpeční a párkrát jsme vyrazili k nebezpečnému protiútoku. Druhou půli už se nám to bohužel nevedlo, Barcelona hrála skvěle a byla dominantní,“ řekl Horváth k bleskovému nástupu domácích a přidal, že se mu několik útočných výpadů Plzně hodně líbilo.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

Kolem Horvátha se to hemžilo hvězdnými hráči jako Iniesta, Xavi, Villa. Tím nejhvězdnějším byl ale Lionel Messi, který předváděl, proč je nejlepším fotbalistou světa a plzeňský kapitán, že jeho pohyb, rychlost a techniku hodně sledoval. „Samozřejmě jsem ho stihl sledovat a je to prostě borec,“ řekl krátce.
 

I když Messi předváděl možné i nemožné kousky, gól Plzni nedal. „To není rozhodující, kdo nám ty góly dal. Samozřejmě prohráli jsme, je to pro nás obrovský zážitek a obrovské ponaučení. Já věřím, že si z tohohle zápasu odneseme hodně zkušeností, které dokážeme zúročit v dalších utkáních,“ uzavřel hodnocení zápasu Horváth.

jpz/jed TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   Audi Nines - Documentary

   09:35

   Překvapení evropského fotbalu (1)

   09:50

   České týmy v Evropské lize

   10:25

   Fotbal: FC Hradec Králové - AC Sparta Praha B

   12:30

   Překvapení evropského fotbalu (2)

 • Nova Sport 2

  • NHL: Buffalo Sabres - Washington Capitals

   09:00 10:45
   10:45

   Nejlepší momenty roku 2020 na Nova Sport

   11:45

   NHL: Colorado Avalanche - St. Louis Blues

   13:30

   Magazín NBA Action (4)

   13:55

   Ride Aletsch - Geraldine Fasnacht

   14:25

   Ligue 1 Preview (20)

Celý program